zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот Der Rattenfänger на Вто Мар 24, 2009 5:02 pm

Искам отново да повдигна един наболял проблем в град Плевен от вече от 20 год.Най-вероятно се досещате,че имам предвид трите основни недостроени обекта,които много плевенчани(в това число и аз) ги помнят така,откакто са родени.Това са именно АГ клиниката и поликлиниката в жк."Дружба",както и недостроената спортна зала до парк "Кайлъка".Ясен е вечният аргумент на общината,че имотите са държавна собственост и въпреки многото запитвания да се преотстъпят на общината,положението не се променя,а е очевидно,че държавата не мисли да предприема каквито и да е мерки в тази насока.Не подлагам аргументите на общината под съмнение,нито я критикувам по какъвто и да е начин,но мисля че е крайно време този въпрос да се реши,защото е срамен за нашия град и освен това тези съоръжения са опасни за деца,минувачи и т.н.
Преди близо 2 години в Интернет много се тръбеше новината,че немски инвеститори били решили да превърнат недостроената спортна зала в мултифункционален комплекс със спортни зали,басейн,голям паркинг и т.н.Казваше се,че обектът щял да се използва и като панаирна палата.Прекрасно,но мина толкова време и изглежда тази новина също беше много шум за нищо.

Какво е Вашето мнение по въпроса и ако някой има по-актуална или вътрешна информация,много бих се радвал да я чуя. :)
Der Rattenfänger
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 1:37 pm

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот gogata на Съб Юли 18, 2009 1:16 pm

Общината нищо не може да решава, тя е с вързани ръце, както е тук сега. Сам виждаш че се крият като лалугери и не споделят. Няма как да намериш суека тук, съжалявам. И аз като теб много ми се иска да има светлина по въпросът. :roll:
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот gogata на Съб Юли 18, 2009 7:13 pm

Този главния архитект ли беше? Че той си няма форум, да не мислиш че ще ида при него като журналист да го разпитвам? :) Както казах, ако имаха доблест тези от общината, щяха да са наясно и да ни светнат по въпросите, от които гражданите се интересуват. На практика са длъжни да обявяват кое как е, а не да се крият. За съжаление, политиката им е да си затварят очите - по-малко работа, по-малко проблеми. :lol: Правят се на ударени все едно че не знаят за Плевен, че има сайт който да ги разисква.
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот pe6ost_88 на Нед Юли 19, 2009 11:46 am

gogata написа:Този главния архитект ли беше? Че той си няма форум, да не мислиш че ще ида при него като журналист да го разпитвам? :) Както казах, ако имаха доблест тези от общината, щяха да са наясно и да ни светнат по въпросите, от които гражданите се интересуват. На практика са длъжни да обявяват кое как е, а не да се крият. За съжаление, политиката им е да си затварят очите - по-малко работа, по-малко проблеми. :lol: Правят се на ударени все едно че не знаят за Плевен, че има сайт който да ги разисква.


Гога, какво искаш да ти отговори общината точно по този въпрос - редовния отговор "нямаме правомощия, повдигали сме многократно въпроса, обърнете се към отговорната институция" ? И това е абсолютно коректен отговор според мен.Защото в една държава трябва да се разграничават отговорностите и функциите на институциите.Всяка институция си е отделна и си има оделни функции.Общината си е община , областната си е областна , полицията си е полиция ,съдът си е съд, данъчните са си данъчни, НОИ си е НОИ, РИОКОЗ си е РИОКОЗ... всяка с отговорностит, задълженията и правомощията си.
Давам ти конкретен пример - често се случва по селата (в моето село се случва вече няколко пъти) - полицията хваща крадци на местопрестъплението, съдът ги пуска със поредната условна - какво е виновна и какво може да направи в този случай полицията - НИЩО! Защото сме правова държава.
Същото е и в случая с общината и държавата.Естествено всяка институция си има лостове за влияние и връзка с другите.Ето например полицията като не си върши работата - общината въвежда скоби или паяк и решава проблема.Но не винаги има такива лостове.По въпроса с пустеещите държавни сгради общината е повдигала темата , т.е. направила е това което е по силите й като лостове.Оттам нататък нещата не зависят от нея.

За друго обаче си прав- че общинарите се правят на ударени и се крият от гражданите си - първо като закриха форума на Община Плевен и след това като не отговарят по темите тук (не вярвам да не ги следят).Нарушиха диалога който бяха изградили в онзи форум и когато гражданското общество им предложи подновяването на този диалог (уведомявайки ги за наличието на този форум) - те не благоволиха да се изкажат по разискваните тук теми , които са в компетенциите им.Не им прави чест.
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот kalitko на Нед Юли 19, 2009 5:55 pm

Че ние за тях сме обикновен арпаджик .....как те не са случайни хора.
kalitko
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 8:58 pm

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот pe6ost_88 на Нед Юли 19, 2009 8:11 pm

kalitko написа:Че ние за тях сме обикновен арпаджик .....как те не са случайни хора.


:lol: Това с арпаджика ми хареса
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот moniku на Пон Юли 20, 2009 7:47 pm

Ми ако е хубаво,изберете ги пак..... :lol: :lol: :lol:
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот kalitko на Пон Юли 20, 2009 8:45 pm

Избираме тези които ги назначават.Ех ако и техните длъжности бяха изборни......абе мечти ,мечтиии!
kalitko
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 8:58 pm

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот cvete_78 на Сря Юли 22, 2009 8:32 am

Това просто е всеобща практика .Почти никъде намя нормален диалог между администрация и граждани.Като отидат в адмминистрацията смятат ,че ще векуват там понеже са незаменими. :lol: :lol: :lol:
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
cvete_78
 
Мнения: 491
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 3:50 pm

Re: Въпросът за вечно замразените строителни обекти

Мнениеот chervenata на Пет Окт 02, 2009 12:02 pm

Der Rattenfänger написа:Искам отново да повдигна един наболял проблем в град Плевен от вече от 20 год.Най-вероятно се досещате,че имам предвид трите основни недостроени обекта,които много плевенчани(в това число и аз) ги помнят така,откакто са родени.Това са именно АГ клиниката и поликлиниката в жк."Дружба",както и недостроената спортна зала до парк "Кайлъка".

Е кофти е че точно това те безпокои. Ако ти споделя, че по малките градчета и села цели застроени, работещи и в последствие затворени сгради на детски градини, училища, военни работилници, мандри и други бяха напълно оставени в забвение и в последствие абсолютно затрити. Окрадени от всякъде, я за стъкла я за тухла, а в бившите казарми да не споменавам - дори оградите изкопаха...Надявам се много да не те разстроих, но аз лично ужасно се ядосвам като видя подобна гледка. :evil:

alexander написа:искам да кажа тук че, има един блок който е първия блок от квартал "Кайлъка" който е напълно завършен има звънци прозорци гаражи невероятно предблоково пространство с паркинзи , прекрасна гледка всичко 6 - Напълно Необитаем! (по прякор - "умрелите") !
Абсолютна излагация.

Е добре каза и какво точно ти е посланието?
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm


Назад към Идеи за Красив и Модерен Плевен

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron