zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Каскада Плевен

Re: Каскада Плевен

Мнениеот gogata на Чет Авг 27, 2009 12:14 am

teddy.minkov написа:Абе Гога, ти вместо да се заяждаш с ДЕП, признай си че не ти пука че имиджът на Плевен е пратен по дяволите това лято?!

Ми 'що не споделиш и да потърсиш пак съчувствие за някой друг по-сериозен житейски проблем - например не си ли си купил наскоро от "Фантазия" някоя развалена леща или бобец например? :lol: :D

Щом трябва да се икономисва - нека икономисват. Водата във въздуха ти е най-малката грижа! Ако това компенсира други загуби, които може би предстоят. :)
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Каскада Плевен

Мнениеот moniku на Сря Сеп 02, 2009 8:05 pm

Теди го каза,Плевен губи имидж....А икономиите отиват в нечии джобове..... ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Каскада Плевен

Мнениеот chervenata на Пет Сеп 04, 2009 4:37 pm

Никой от вас обаче не се замисли за дебита на рекичката снабдяваща каскадата. На мен ми направи впечатление обаче, че явно някой се бе постарал да я зачисти от папурите в Кайлъка, които очевидно са я заблатили и като добавим слънчевото време е достатъчно той да е намалял. Това мисля също може да има отношение към пускането на фонтаните.
Когато се правят икономии има приоритети, които ползват своята разплащателност по ред. Освен това общинския бюджет принципно се строи по пера, и ако се икономисат пари от улично осветление, тези пари не могат да бъдат ползвани за заплати например. Така че нека не се говори просто на ангро.
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Каскада Плевен

Мнениеот always на Съб Сеп 05, 2009 12:57 pm

"На мен ми направи впечатление обаче, че явно някой се бе постарал да я зачисти от папурите в Кайлъка, които очевидно са я заблатили и като добавим слънчевото време е достатъчно той да е намалял. Това мисля също може да има отношение към пускането на фонтаните. "
Общината няма работа да чисти Кайлъка.
Парите от бюджета на общината се разпределят по пера,които обаче могат да бъдат пренасочвани с решения на общински съвет или на кмета.Иначе икономите ще са безмислени.
50 000 лева е цената да преглътнем гордостта си и да сведем глава ,когато обесняваме на гостите на град Плевен,че това вонящо блато всъщност е най-красивата каскада в България.
Надявам се на кмета един ден да му се наложи да дава такива обяснения.Да усети макари една хилядна част от това ,което всички ние изпитваме.
Кмете,ако спукаш гума с колата какво ще направиш?Ще намериш начин да решиш проблема с гумата или ще спреш колата от движение?Искаш=решение,неискаш=оправдание!
24 проекта ще внесе за кандидатсване по европеиски програми общината всички за Чернелка.Как поне един не направиха за каскадата?Как повечето градове в България си отремонтираха фонтаните с еропейски пари и си намериха спонсори само ние не?Какво работят тези експерти в общината?И ако немогат един проект да направят-какво те правят там?
Извинявам се на всички за резкия тон.Приятен уикенд!
От Плевен за Плевен
always
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 10:57 am
Местоположение: Плевен

Re: Каскада Плевен

Мнениеот chervenata на Съб Сеп 05, 2009 9:13 pm

Ми не си канете гости неплевенчани тогава. :D
Идеята ми не беше дали общината да плаща да чисти Кайлъка, а всъщност, че може да има и друга обективна причина за неработене на фонтаните. Прав сте, че е въпрос на приоритети, но в същото време едва ли само с думи изписани на висок тон, можем да изискваме от Общината да направи чудо в момент на затруднение. И то не е само плевенско, а всемирно.
В тая връзка, ако се чувствате подготвен и имате отношение и знания да разработите проект за европейски фонд, защо не го направите? От гореспоменатото учреждение няма да ви върнат с подобно предложение. И нека само не получавам отговор, че там работят хора, на които плащаме да вършат тая работа и т.н.
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Каскада Плевен

Мнениеот gogata на Съб Сеп 05, 2009 10:43 pm

Това каскадата не е ли стар тоталитарен мономент, който постоянно изисква пари и издръжка? Толкова много богати градове, а нито един не си прави каскада като плевенската. :D Включително развитите градове в чужбина. :roll: Нещо ми се струва, че плевенчани са най-ощетените от тази каскада. :P Няма година, в която не се влива данък за нея. Хайде по-спокойно и влезте в час. Спомнете си, че живеете в БГ, държава с вечната криза. :)
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Каскада Плевен

Мнениеот chervenata на Пон Сеп 07, 2009 3:44 pm

Красиво е все пак Гога, не може да се отрече и за разлика от разните соц придобивки, тази няма и капка политически намек. За съжаление сме хем малки, хем бедни. По света обаче хората се възползват от какво ли не да го обавят за своя забележителност и това да образува на града хем слава, хем имидж, а ние сякаш все ни влече да разграждаме и новите властващи да си измислят свои временни атракции. Да вземем например "Пикаещото момченце" в Брюксел. Хората виждали го, казват, че е едно едва забележимо шадраванче, на ъгъла на една улица и не по-голямо от 3-4 педи, обаче я ми кажи кой не го е чувал. Е, все пак това е Брюксел може и кръвното да пада различно. Дето казва племеницата на мъжа ми: "Паднах насред Париж и си обелих коляното, ама друго си е да си паднала жена във Франция!". :D
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Каскада Плевен

Мнениеот gogata на Вто Сеп 08, 2009 8:58 am

Ахам, изкуството иска жертви. Интересно обаче ... кой ще бъде изкупителната жертва? Общината ли или живущите на Плевен? Ако е общината - не си познала. :roll: Все пак помисли, че има други приоритети за правене, преди каскадата. Вашата релаксация насред центъра е най-последният приоритет.
П.П. - Пусни си един два скрийнсейвъра, за да релаксираш. Ако нямаш - имам аквариум, имам и калейдоскоп. По желание, мога да ти ги пусна и двата. :)
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Каскада Плевен

Мнениеот chervenata на Вто Сеп 08, 2009 10:20 am

Що се пробутваш, като на всечетене обяви, че най-близкия ти и предпочитан от теб субект е лявата ти или дясната. :mrgreen: По същия принцип на самодостатъчност си шрайбаш квото ти на акъла дойде и не четеш другите. Малко по-горе с едни други контактуващи индивиди сме коментирали темата "общински приоритети". За втори път те хващам, че казваш почти същото, но с повече безсмислие в израза. :D Не вдигай толкова шум само. За разлика от теб аз нямам време да релаксирам, камо ли да мастурбирам по два пъти. Звучиш така все едно парите в общината ги раздаваш ти, ако е така е супер лицемерно и неетично да се изказваш против работодателя ти.
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Каскада Плевен

Мнениеот gogata на Вто Сеп 08, 2009 11:23 am

А имаш време да обикаляш край каскадата! :?
Няма да спорим, важно е че знаем как се върти колелото. 8-)
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

ПредишнаСледваща

Назад към Идеи за Красив и Модерен Плевен

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron