zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Плевен - мръсен град

Плевен - мръсен град

Мнениеот wings на Пет Мар 19, 2010 10:58 am

След пролетното топене на снега, Плевен е потънал в боклуци и прах. Мисля, че града ни има спешна нужда от пролетно почистване и измиване на всички улици.
wings
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 10:50 am

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот niki на Чет Апр 15, 2010 5:13 pm

То че има, има! Но да е излязал някой да измете пред къщата си? - Не!
Цяла зима само аз ринах снега пред блока, останалите - гледаха и се вайкаха от поледицата. Ами ако всеки свърши нещо, ще е по-чисто и по-лесно.
niki
 
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 5:36 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот desimeonova на Чет Фев 24, 2011 12:30 pm

За съжаление все по-рядко си идвам в Плевен. Уверявам те, обаче че - в сравнение със София Плевен и, да речем, Варна, са изключително чисти и уредени градове. От друга страна, напълно съм съгласна с изказаното мнение, че ако само един чисти и подрежда (дори и вкъщи е така), а останалите наблюдават и коментират... - оправия няма да има. Всеки трябва да отговаря за себе си и за децата си - личният пример, вярвам в това, е заразителен. То е като разделното събиране на смет или участието в събранията на входа: правиш го, за да последва нещо положително от участието ти.
desimeonova
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 12:18 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот wings на Пон Мар 21, 2011 9:39 am

Оправия няма да има докато двамата коментирали след мен се държат като стадо, а не като членове на гражданско общество. Защо ние да сме по-долно качество граждани и кметът да не измие улиците, които са прашни и, за което плащаме заплатата му и данъци, от парижани, на които им мият улиците всяка сутрин с шампоан?! Ние само с вода ще бъдем доволни г-н кмете. Когато започне сухия период и не вали е ужасно прашно.
wings
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 10:50 am

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот zdravkop на Сря Мар 23, 2011 9:36 pm

Криле, какъв ти е проблемът с кмета? Ти кога искаш той да измие улиците- посред зима, при минусови температури или при поне 15- 20 градуса напролет? И всеки ден в Париж се мият улиците с шампоан, така ли? Имам приятел, който живее там, но той не мисли като теб. И за да си успокоиш страстите, щото явно пролетната умора е повлияла на сивите ти клетки ще ти кажа, че днес миеха улици в Плевен. Например пътя от колелото към Сторгозия- под моста. Сега доволен ли си? А да определиш ники и дсимеонова като стадо е, меко казано, идиотско.
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот магито на Пет Мар 25, 2011 1:21 pm

Колко от вас биха участвали в инициативата на БТВ да почистим заедно, ако стигне до Плевен?Аз лично бих се включила с най-голямо удоволствие, защото според мен чистотата на града ни зависи и от нас самите.Писна ми като съм в Кайлъка да виждам как всеки втори си хвърля боклука по зелените площи.Да вярно е кошчетата са малко, но пък нищо не ни коства да събираме боклуците в торбичка нали?!
магито
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 8:59 am

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот ibudurov на Вто Мар 29, 2011 1:34 pm

да го направим на 17 април (неделя) и се нададявам да се съберем доста хора и да почистим язовира в кайлъка
ibudurov
 
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот zdravkop на Чет Апр 07, 2011 8:29 pm

Не си измисляйте дати. Има определена дата за цяла България и тя е 09.04. Ето ви линк към страницата за Плевен във ФБ.
http://www.facebook.com/update_security ... 7185894346
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот Didi на Пон Мар 12, 2012 11:50 pm

Определена дата - да! Много е хубажа инициативата, но докато има хора, които виждам как всеки ден си изтупват я кувертюрка, я пътечка, килимче, одеалце или торбичка на прахосмукачка през терасата, никоя инициатива няма да помогне! От скоро съм жител на квартал АСторгозия в град Плевен, имам малко дете и си го гледкам, затова имам време да обърна внимание на съседите и наистина нямам думи и незнам какви сили трябва да имаме, че да се борим за малко повече чистота :cry:
Didi
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 11:41 pm

Re: Плевен - мръсен град

Мнениеот takealook на Чет Мар 15, 2012 3:52 pm

Как ви не е срам да обидите @wings, вие нормални ли сте бе?! :o След обилното хвърляне на пясък и пепел е редно да се ангажират навреме фирмите за почистване и цистерните да отмият тия дюни на улицата! Още сега, докато са пресни, а не да чакат пепелта да спече и да стане на глина, а през това време колите и вятъра да отвява пепеляка и да замърсява атмосферата ни! На какво се надява този новия кмет? Проливен дъжд ли чака? Или смята, че колите с четки малко от малко ще претупат. Тия коли освен да разчовкат пепеляка друга вреда не правят, нищо полезно не вършат! :roll: Няма да чакам един месец да се сетят, че цистерните трябва да минат и да измият главните улици! :x Как не ви е срам да отбивате така темата, не мога да го повярвам! Значи пълно е с общински съветници, ама се крият. Или поне са протежета на такива. Докопате се до властта и се самозабравяте! Важното е кервана да върви...! Пу!
takealook
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 10:16 pm

Следваща

Назад към ЧИСТОТАТА в ГРАДА?

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron