zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

"За Свободни Плевенски Улици"

"За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот bate vasko на Сря Дек 17, 2008 2:52 pm

Това е Темата за

- Забранените за мотоциклети Плевенски улици - Не е ли по добре да се движат мотоциклети вместо автомобили?(разгледайте по горните теми)

- Паркирането по улиците на Плевен - паркинги до най-оживените улици?

- Каква е причината за затрудненото движение по плевенските улици - имаше ли причини да се слагат светофари на толкова много места или на кръгови движения на улици които не са така натоварени.

Очакваме вашите коментари и предложения на страниците на форума.
bate vasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 8:13 pm

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот abc на Чет Дек 18, 2008 11:25 am

администратора на бившия общински форум да го отвори и прати разработени теми по въпросите Изображение
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот pe6ost_88 на Нед Фев 22, 2009 12:01 am

Темите наистина са ширко дискутирани в бившия форум , затова накратко :
- добре щеше да е мотоциклетистите , които "хвърчаха" по Данаил Попов и нататък по Сан Стефано /разбирам , че гладкия асфалт предразполага , но все пак е опасно/ да помислят преди да започнат да го превръщат в практика.И както често става в нашия град , след като полицията не си върши работата - общината ще им я свърши.
-Паркинги има предостатъчно - проблема е , че никой не ги ползва след като може да спре където му е удобно , при това безплатно.Паркинга пред Ростов например не е малък , но за сметка на това е винаги поне наполовина празен.Оттам нататък пак опираме до полицията , която би трябвало на теория да глобява неправилно паркиралите... на теория.
-Необходимостта от светофари се обуславя от нарастващия брой катастрофи.И ако цената за спасяването на човешки житоти е забавянето с 5-10 мин. на стигането от точка А до точка Б , за мен е оправдано.
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот teddy.minkov на Нед Фев 22, 2009 12:30 am

ИМАМ ПИТАНИЕ към pe6ost_88 и bate vasko:
препратките ви са към бившия форум в сайта на Община Плевен нали?
чудим се тук със съфорумците ... и да не стане объркване, затова питам.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот pe6ost_88 на Нед Фев 22, 2009 12:42 am

Да , за него става въпрос.Част от хората , които пишат тук сега бяха доста активни и там.Разликата беше само в това , че Админа , там беше от Общината и отговаряше на въпросите ни и се включваше в дискусиите , в това число чрез форума подавахме най-различни сигнали и идеи , част от които бяха реализирани.Аз например съм щастлив , че след като повдигнах темата за мелодията на чесовника във форума, тя засвири отново , след известен период на пауза /ще ми се да вярвам , че все пак и аз имам принос за това/.Чувството е яко - да знаеш , че не винаги си безгласна буква пред институциите.Със сигурност и другите форумци могат да ме допълнят с още доста примери.Да се надяваме , че и с форума ще стане същото, като с часовника.Беше полезен.Този форум , също е доста добър и съм сигурен , че се следи от администрацията много внимателно.Тепърва ще набира популярност и сигурно ще се окаже и той доста полезен.Пожелавам на администраторите на сайта и форума успех!Начинанието е добро!Дано набере популярност.
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот teddy.minkov на Нед Фев 22, 2009 12:46 am

Абсолютно съм съгласен с теб!
И къде е сега този човечец? Въпрос на реорганизация поддръжката на форума им ли е или просто си е отишил? Как се казва или не знаете?
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот pe6ost_88 на Нед Фев 22, 2009 12:55 am

Не се знае защо затвориха форума и какво стана с Админа.Предполагам , че е извън БГ , защото съдейки по това , че беше най-активния във форума на общината , съм учуден че не е писал тук.Иначе повече инфо има тук :
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот teddy.minkov на Нед Фев 22, 2009 12:59 am

Благодаря ти за инфото!
Такъв всеотдаен човек може да бъхде привлечен лесно с по-добри условия или за по-добра кауза....
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот niki на Чет Фев 26, 2009 10:22 am

Съгласен съм, че в Плевен е трудно за паркиране и придвижване. Толкова много коли има в момента, че няма не само къде да стоят, но и къде да се движат. Все пак нашия град при добро време и желание може надлъж и нашир да се обходи грубо за половин час.
Колкото до паркингите - все още недостигат, и то около жилищните сгради. Обикновено около всеки блок има място за паркиране, но то се оказва напоследък недостатъчно голямо за тези нужди.
Предлагам и да се забрани паркирането по улиците, макар, че на много места има такъв знако, който изобщо не се спазва. Не че КАТ правят проблем и за тази нередност, просто минават оттам невиждайки тези проблемни улици, в които разминаването на автомобилите е невъзможно, а ако е спрял и микробус, който зарежда някоя квартална бакалия - край - задръстване като в Париж.
За светофарите - нямам забележка за нито един такъв! Не ми пречат, регулират добре движението и са абсолютно необходми! Смятам, че са поставени на правилните места и са с добър интервал на пропускане. Като шофьор мога само да поздравя общината затова. Ако някой бърза за някъде - да излезне по-рано. А обикновено тия, които бързат са хлапаци, които дрънчат с коли по цяла вечер из града. Недай си боже в делник по обяд да спре светофарната уредба на хотел Балкан и елате да видите какво става на това кръстовище - никой не знае накъде да вземе! Подобно е и положението пред исторически музей и кръстовището около галерията. Добре, че там сложиха светофари, т.к. идващите от Дойран са с предимство, а идващите от към Шипка и музея, си мислят че и те са с предимство, особено когато потеглят нагоре към девети квартал - до блок космос, заблуждавани от това, че от дойран се прави ляв завой, а пък те карат направо, нищо че са от лявата страна на тоя с предимството и т.н. други примери...Изобщо хората масово не знаят правилника за движение по пътищата и особено преминаването през нерегулирани кръстовища.
niki
 
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 5:36 pm

Re: "За Свободни Плевенски Улици"

Мнениеот ibudurov на Чет Фев 26, 2009 12:36 pm

За недостаъчните места за спиране пред блоковете, е нужно всяка новострояща се сграда да има предвидени гаражни места към всеки един апартамент по едно - това според мен задължително, а не магазини под път и над път и на всяко блокче по два.
Защото всяко едно семейство вече има поне един автомобил.
Но е нужно законодателство и хора които да го следят, а знаем къде живеем, в България, а там това е много трудно.
ibudurov
 
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Следваща

Назад към Улиците и Уличното осветление

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron