zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

За шахтите

За шахтите

Мнениеот abc на Чет Фев 05, 2009 2:30 pm

Ходим си по улицата и виждаме отворена шахта. Като членове на гражданско общество решаваме да сме активни и да съобщим за нередността. Да, ама къде? Лично аз миналата година звънях на полицията и общината Бог знае колко пъти, докато затворят една шахта

Изображение

Във всеки случай полицията поне проявяваше съчуствие, макар и те и общината да обясняваха, че нямат онтошение. Викам на полицая - направете нещо!, а той - нищо не можем... Що бе човек, това е на пътя, на спирка. Намерете чия е, предупредете ги и им напишете акт. Обезопасете я!

В общината както обикновенно обясниха, че отговарят през деня да е светло, а през нощта - тъмно. Както и в океаните да има вода :) Успях някак си да се свържа с някакъв "отговорен" фактор който ме пита кръгла или квадратна е дупката и приключи като заяви, че те са по квадратните. Кръгла е - викам му, а той - Ами виж на кого е и им се обади :twisted:

В крайна сметка някой след две седмици минал и я затворил ето така

Изображение

Не знам колко човека са се обадили, но аз говорих 5 - 6 пъти с полицията и няколко с общината.
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: За шахтите

Мнениеот always на Пон Фев 09, 2009 11:52 am

Ам да, да говориш с общината е малко като да спориш с радиоточката.Аз така се обаждах за едни лампи които светят когато си искат.Обясних на жената проблема и тя каза ,че ще ги светнат.След седмица гаснат пак,отново звъня и казвам че там има проблем.Отговор-ще ги светнем.Предлагам да напиша молба или каквото там кажат зада се отремонтира ,защото явно нещо не е в ред.Отговор-няма смисъл тя молбата пак при мен ще дойде.Срока в който пускат лампите е между 5 и 10 работни дни.На печелившите честито!А по въпроса с шахтитите,капаците са собственост на институцията на която е шахтата.По въпроса само някои хора могат да напишат глобичка ,но не и се занимава.
От Плевен за Плевен
always
 
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Дек 30, 2008 10:57 am
Местоположение: Плевен

Re: За шахтите

Мнениеот abc на Пон Фев 09, 2009 12:37 pm

always написа:А по въпроса с шахтитите,капаците са собственост на институцията на която е шахтата.По въпроса само някои хора могат да напишат глобичка ,но не и се занимава.



always така е, но за удобството на гражданите и селяните нали би трябвало общината да се грижи. Един вид - старшината на ротата. Знам ли коя шахта на кого е... Трябва да звънна на общината, те ще кажат, че отговарят за движението на Слънцето, после ще звънна на БТК, ВиК, ТЕЦ и всеки ще обещае да провери. Сега да не ровя в наредбите за общинско самоуправление, но ми се струва, че не ми е работа да се правя на Шерлок и да разкривам чия е дупката. КАТ и общините затова взимат заплати.
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: За шахтите

Мнениеот Neno Er на Пон Фев 09, 2009 12:47 pm

Какво да се говори с Общината.Тяхната е като приказката за циганина и земеделеца:Ори, мели, яж.
Нашето е подобно:Вървиш, падаш и евентуално оживяваш.
А тяхното:Търси го (чиято е шахтата),предупреди го, пиши му глоба, връчи му я, евентуално получи парите от глобата. Много трудно!!!
А тези, които "прибират" капаците, никой не ги търси.
И в тази връзка един въпрос с неповишена трудност:
-Защо гишетата за обслужване на граждани в повечето административни служби са ниски?
дядо Нено
Neno Er
 
Мнения: 217
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 12:52 pm
Местоположение: гр. Плевен - ж.к." Сторгозия "

Re: За шахтите

Мнениеот abc на Пон Фев 09, 2009 1:22 pm

Neno Er написа:И в тази връзка един въпрос с неповишена трудност:
-Защо гишетата за обслужване на граждани в повечето административни служби са ниски?


Методите за притискане на опонента като нисък и неудобен стол, високо бюро, заслепяваща светлина, тихо говорене не са измислени за общинарите. В този ред винаги, когато попадна на ниско гише особенно с недо***на служителка несе навеждам, а стоя прав и говоря тихо. Нека на нея да и е напрегнато ;)
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: За шахтите

Мнениеот Sonnet на Съб Мар 14, 2015 10:12 am

Тематиките в предаването ще са изцяло с младежка насоченост. Ще бъдат обсъждани проблемите, взаимоотношенията и начина на живот на младите хора.
We are the pioneers in learn a language.com learn french dumps and tutorials with http://www.learnalanguage.com/ exam pass guarantee. Download our latest test king ccie Babbel questions to pass real exam of mcitp training in Learnamericanenglishonline
Sonnet
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 10:11 am


Назад към Говорилня

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron