zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Вто Юли 20, 2010 5:38 pm

mik-mik,страхотен е :) Аз много го харесвам,обичам да редя пъзели с хора ,обикновенно са картини на художници. От тази поредица е и Ромео и Жулиета, на Casterland 1500части.Невероятни са и двата! Поздравления!
Купих на племиницата за рождения ден един пъзел, който си мечтаех да наредя някой ден. Нямам търпение да го отвори да видя какви са му частите. Той е на Jumbo. Ето линк за него http://www.puzzle.store.bg/p36140/prajd ... ekcia.html Някой редил ли е на Jumbo от златната колекция? Тази фирма е нова за мен, опитът ми е само със загадките.
Прикачени файлове
36140.jpg
36140.jpg (253.63 KiB) Прегледано 12066 пъти
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Вто Юли 20, 2010 5:49 pm

Venny написа:А за пъзелите -загадки си права . ;) Не само си смела и сръчна ,ами и досетлива :D


:oops: :lol: Много си мила.

Вени , системата ,която си описала я въведох още щом отворих пъзела и видях 1000 елемента в бежово-кафяв нюанс. Е ,аз съм ветеран в реденето на пъзели. 8-) Този пъзел ми е подарък. Аз не бих си го купила. Но това им е хубавото на подаръците - те са неща ,които е хубаво да имаш ,но не би си ги купил сам. :D

Venny написа:Здравей пъзелка! Мислих ,че си ни забравила :) Ще се радвам ако се включиш в реденето на новото предизвикателство. Чуствай се поканена и точно на такива играчи като теб разчитам !


Много ти благодаря за поканата. Искрено съжалявам ,че не живея в Плевен. Тогава и да не ме беше поканила щях да се самопоканя. :mrgreen: Сигурно няма да успея да дойда. :cry: Пък знае ли човек. :roll:

mik-mik , този пъзел е много хубав и приятен за нареждане.Има над 10 цветови петна ,което е от голяма помощ. Не знам ти как започваш да нареждаш даден пъзел. Аз подхождам различно ,взависимост от пъзела. Но най - често си отделям рамката и нареждам нея, за да се ориентирам в мащаба. Докато си отделям рамката(като чистене на боб е :mrgreen: ) си заделям и по-характерните елементи. В твоят случай червеното,бялото , бежовото на кожата и косата на младежа направо бият на очи. Можеш да си отделиш и зелените ,и кафявите от кората на дървото... ми то почти не остана. :lol: Ох ,увлякох се. Ти докъде си го докарала?
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Вто Юли 20, 2010 8:02 pm

Здравей пъзелка, сигурно поне си се посмяла с имената на мойте пъзелчета. По повод твоя пъзел, дъщеря ми много харесва тази картина на да Винчи и току що ми пусна да изгледам филма Ever After от 1998 с Дрю Баримор. Ако не си го гледала го изгледай, ще редиш с по-голямо усърдие. Можеш да го изтеглиш от zamunda.
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот mik-mik на Сря Юли 21, 2010 12:00 am

еми аз до половината съм стигнала,тъй като ходя на работа и не мога да му отделям много голямо внимание.И аз като вас започвам от рамката и първо си отделям частите и наистина е като чистене на боб :D
mik-mik
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 12:16 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Сря Юли 21, 2010 5:42 am

Не съм се смяла на имената ,които си им дала. Напротив. Стана ми мило с каква любов си ги кръстила. И аз много харесвам Леонардо да Винчи .Историята на изкуството е част от моето образование и имам слабост към пъзели с репродукции. Тази "Рисунка на момиче" е много нежна ,а на пъзел се получава много красива. Просто пъзелът е доста едноцветен и като вземеш един елемент е много трудно да определиш къде точно се намира.Започнах да го нареждам преди 2 години :oops: .Слагам 20-30 елемента, после почивам няколко месеца нареждайки други пъзели. :lol:
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Сря Юли 21, 2010 12:46 pm

Пъзелка,аз затова редя големи пъзели, че имам повече занимавка и ми излиза по евтино хобито. :lol:
Този например: http://www.puzzle.store.bg/p34820/esen-v-alpite.html то се вижда два основни цвята :o
Ако бях си купила 4 пъзела по 1000 части , щяха да ми струват поне 80 лева. :D
mik-mik,ти ще се включиш ли в подреждането на новия най- голям пъзел в света :?: .Малко е грозничък,но още се опитвам да го разгадая :roll: :lol: http://www.rue-des-puzzles.com/catalogu ... burger.php
img9046.jpg
img9046.jpg (197.82 KiB) Прегледано 12065 пъти
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Сря Юли 21, 2010 6:24 pm

Venny написа:Пъзелка,аз затова редя големи пъзели, че имам повече занимавка и ми излиза по евтино хобито. :lol:


:lol: Като се замисля , много си права. :lol:
Аз за пъзели използвам детските - 35 лв. И ако не ги използвам влизат в семейният бюджет ,и биват изхарчени. Май трябва да си родя още едно дете. Тогава ще успея да се вредя за някой по- голям. :twisted: Майтапа на страна. Ще си поставя за цел да си купя някой с 3000-4000 части и ще спестявам някои-друг месец. :idea:
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот katimeri на Сря Юли 21, 2010 8:26 pm

Venny написа:Някой редил ли е на Jumbo от златната колекция? Тази фирма е нова за мен, опитът ми е само със загадките.


Аз съм си взела абсолютно същия, даже дойде за два дена и вече съм го отворила. Страшно е красив, не само частите, но дори кутията е позлатена :roll:
А Jumbo са доста добра фирма, засега купувам само от тях, ако някой го интересува сайта: http://www.jumbo.eu/en/ :mrgreen:

П.С.: Загадките също са на Jumbo :mrgreen:
xoxo Katy
katimeri
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 10:33 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Сря Юли 21, 2010 9:41 pm

Здравей katimeri , добре дошла при нас ,много се радвам ,че ни пишеш! :D
Ще се радвам да ни информираш как напредваш.
ЧАО за сега ! Лека нощ!
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот katimeri на Пет Юли 23, 2010 9:17 pm

Здравейте! Реших и аз най-сетне да се престраша и да се вкюча
Venny написа:Ще се радвам да ни информираш как напредваш.

Ами учудващо е, но снощи, към 9-10 вечерта отворихме пъзела, на всичкото отгоре днес имаме гости, а и през деня ходих на курс по английски, и всичко това го казвам, защото вече сме (да, сме: баща ми ми помага) наредили половината пъзел :o И аз се изненадах, но единственото, което остана за редене, са лъвовете. :roll: Съжелявам, че в момента не мога да сложа снимка, утре ще го снимам на светло и веднага ще я пусна :!:
Също така имам един въпрос към пъзелка. На тази снимка:
http://puzzlegallery.multiply.com/photos/album/73/Yanac#photo=39, пъзела е върху тъй нареченото "килимче" за пъзели. Може ли да ми кажеш откъде си го купила? Спешно се нуждая от такова, родителите ми ме подлудяват с липсата си на място в хола :mrgreen:
Ами, това е от мен. Приятна вечер! ;)
xoxo Katy
katimeri
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 10:33 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron