zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот dok на Сря Ное 02, 2011 10:16 am

Здравейте, Виждам, че сте професионалисти и моля да ми кажете за пъзелите Castorland дали са добро качество. Искам да си купя такъв от 3000 елемента, но първо искам да чуя мнението ви. Предваротелно благодаря за отзивчивостта!:)
dok
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:08 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Ное 07, 2011 3:10 pm

Здравейте , dok ,пъзелите Castorland са полски и смея да твърдя че са с много добро качество . Аз лично съм редила от тази марка с 2000 части и с 3000 части ,като размера е един и същ 68/92см .Частите но 3000-ника са по-малки .Ако ти се разхожда можеш да ги видиш в италиански ресторант "Синьорина" на живо ,за да добиеш представа за размера и на двата пъзела ,също така ина частиците . Ето мойте два пъзела Castorland

Изображение

Изображение

Изображение
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот dok на Сря Ное 09, 2011 11:05 am

Venny, безкрайно благодаря за консултацията.:)
dok
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:08 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Чет Ное 10, 2011 11:56 am

За нищо :)
Ще се радвам да ни покажеш пъзела ,когато се сдобиеш с него и пропуснах да спомена ,че 3000 са разделени в два плика по 1500 части ,така че задачата е по-лесна . Ще чакаме снимки . :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот tishoh на Чет Дек 01, 2011 9:10 pm

Понеже си взех една беля на главата т.е. един пъзел на Равенсбургер от 1000 части е време да ви позапитам за неща които може би сте ги обяснявали и преди.
Snapshot of me 1.jpg
Snapshot of me 1.jpg (38.26 KiB) Прегледано 15761 пъти

Та това е въпросния пъзел.
Казвайте сега отде да го почвам.
Като за начало реших да отделя всички парченца дето имат черно - т.е. тея дето са като рамка и тея дето разделят отделните цветя.
Да почна да направя т.н. "рамка" от черно и оттам да редя "навътре"?
tishoh
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 7:44 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Дек 05, 2011 9:17 pm

Много добре си се ориентирал,с черната рамка . :) Сигурно има парченца ,коато са с черно и няко й от цветовете и тях можеш да сортираш с подходящия цвят .И след като наредиш черната рамка ,оконтуриш всяка от 5 картинки ,можеш да ги разделиш на 5 основни цвята и да се опиташ и тях подреждаш като се водиш от рамката или от нещо специфично в картината ,например в първата цветето има зелено в средата ,нареди него ,ще останат по-малко пъзелчета . :) Много приятен пъзел за редене и много красив .Успех в нареждането . :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот tishoh на Сря Дек 07, 2011 7:51 pm

Та да ви поосведомя относно положението с нареждането - рамката и разделите за готови, готово е вече и едно от цветята.

Надявам се да не обидя някоя от дамите, но пъзелите май са повече за жените. Мисълта ми е, че различавате повече цветове отколкото мъжете, а това според мен си е важно в реденето на пъзелите където е важно да се уцелват цветовете на частиците от пъзела.

Една жена примерно казва "Виж тази блузка в цвят пепел от рози" , може би 99% от мъжете ще попитаме "КОЯ" и ще ни покажат блузка която според нас е розова.
Жена казва "Виж това потниче с цвят на сьомга" , и може би отново 99% от мъжете ще попитаме "КОЯ" и отново ще ни покажат нещо което според нас е в розово.
tishoh
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 7:44 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Чет Дек 08, 2011 12:41 pm

Съвършено вярно е това за цветовете ,но когато става дума за един и същи цвят ,тогава е въпрос на сглобка ,трябва ти око ,което има усет към формата . :) Не че и там жените не сме по добри :D ,но всепак ... Равенсбургер имат например пъзел бял квадрат,без никакви нюанси ,чисто бяло . Както беше и Гиганта с по 1000 части в един цвят ,тогава усета за цветове не помага . :D Така че ако ти се е сторил лесен този пъзел опитай с повече части ,в който задължително ще има поне по 500 в един цвят -небе ,море и т.н.
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот tishoh на Чет Дек 15, 2011 9:38 pm

Явно около коледа и нова година стават чудеса понеже вече го наредих тоя пъзел.
Та сега имам друга питанка как се оправяте със слагането на пъзела в рамка?
На кутията на пъзела е показано някакво лепило с което се "маже" върху "лицевата" страна на пъзела или може и с обикновено лепило откъм "гърба" ?
И след това къде си поръчвате рамка и най-вече как успявате да замъкнете пъзела до мястото където ще ви направят рамка и ще го поставят в нея?
tishoh
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 7:44 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Съб Дек 17, 2011 5:49 pm

tishoh,браво за търпението,спокойно можеш да преминеш към някой по- труден или с повече части ,ако ти е забавно :) Да има възможност да се лепи отпред на пъзела със специално лепило ,но аз лично ги лепя върху твърд картон с С-200 и той става като картина и така го занясам в ателие за рамкиране . Навсякъде където рамкират гоблени ще ти рамкират и пъзела . :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron