zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Авг 22, 2011 9:49 am

takealook ,подреждал ли си някога пъзел ? :?: А музиката я обичаме ,но това е друга тема и няма нищо общо с въпросния грамофон .Тази тема е за хората ,които обичат пъзелите ,направи си нова тема например : "Мразя пъзелите "и там изсипвай негативизма си !
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот takealook на Пон Авг 22, 2011 10:11 am

Темата за пъзелите е точно тук! Баш в десятката съм уцелил! Тук няма да говорим за двоен стандарт, че да ги делиме на две! Говорим точно за пъзелите, независимо дали сме негативни или позитивни - става дума за пъзелите, а не за хората!!!! :!: Мен не ме интересува кой от кой отбор е, няма да правя фейсбук група, че да ти отварям в друга тема. Това за грамофона беше всъщност един пример да ви подскажа, че не оползотворявате парите си. Ако не са твои, то на който и да са, парите се прахосват. :roll: Човек ще се запита, това мания ли е или болест? На тази оскъдица на свободно време да изхвърлям такива пари за някаква раздробена картинка е някак неоправдано. Стани, поогледай се, виж какъв е хитът в модата, може да използваш парите си да купиш това, което никой друг не може да си позволи и да има кой да му се радва. Ако не, мога да ти измисля друг вид пъзел - безплатен! Пускам един стъклен прозорец да падне на земята, той се пръска на парченца, а ти ми го събери отново цял като сглобиш всяко парченце с капчица, че после да ти се радвам на положеният робски труд. :lol: :D С много умно дело се занимавате, няма що. :D
takealook
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 10:16 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Авг 22, 2011 10:52 am

Просто си много ,далеч от истината ,и дори не си струва да те разубеждавам . Имаш право на своето мнение ,но не ни го натрапвай и ти . Не сме казали,че всички трябва да обичат пъзели .
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот myrzelche на Пон Авг 22, 2011 10:52 am

"Мислих си, че има ценители на изкуството и на науката, но уви, та вие дори нямате и чувства!"
Стана ми много интересно как успя да го претцениш, след като не знаеш нищо за нас? Само защото изтъкнах очевидно неуместното ти сравнение на пъзела с музиката? Или защото цитирах собствените ти думи, че грамофона е "лукс"? Ами до дук мога да отсъдя, че ти си "типичен дебил". Първо се включваш в тема, с която нямаш нищо общо, само за да дразниш хората. След като си против пъзелите не влизай тук, отиди в тема за грамофони, щом си им такъв фен. Второ правиш сравнение между несравними неща. Музиката си е изкуство познато още от древността и винаги ще има място в нашия свят и в сърцето на всеки човек (пък бил той и дразнител). Това, че на някой му харесва да прави и друго нещо освен да слуша музика, не означава, че не я харесва. Може би ти звучи невероятно, но някои хора действително са способни да харесват повече от едно нещо и да имат повече от едно хоби и интереси.
"Както вече казах, малцина могат да си позволят този лукс, под "лукс" разбирай възможно най-много пари за нещо престижно и качествено, а не "хоби"". Е тука вече не знам какво да ти отговоря. Това ти изказване беше толкова извън темата, че става ясно, че си влязъл само, за да се заяждаш. Дори вече си търсиш други теми, само и само да има с кого "да си чешеш езика". Това е тема за пъзели. Пъзелите са хоби. Тук ства дума само за тях, за други хобита има други теми. Щом ти се говори за "лукс", отвори си тема и си говори с хора, които нямат нищо против да дават "възможно най-много пари за нещо престижно и качествено". Тук едва ли някой иска да дава "възможно няй-много пари", все пак сме в криза, в случай че не си забелязал. Ние се опитваме да се забавляваме и да подържаме хобито си живо с възможно най-малко пари. Когато икономиката се раздвижи и нещата тръгнат в друга посока, може и да се замислим за неща, които са "лукс".
Да, пъзела е разделен на пликова, но всеки е свободен да смеси пликовете. Но дори да не ги смеси, мислиш че е лесно да откриеш пъзелче в 8 или 10 хиляди други части? Аз лично не мисля така. Но все пак оства възможността ти да си свръх човек.
И пак се връщаме на това, че пъзела е хоби. Не е "мазохизъм". Всеки има различни интереси и му харесват различни неща. Някой се забавляват като харчат "възможно най-много пари", а други като правят нещо творческо и креативно. Само за информация (въпреки че ми се стува мисия невъзможна да се разшири кръгозора на толкова тесногръд човек),първоначално пъзелите са се появили като географски карти, които са се използвали в училищата, за да могат децата по лесно да изучават география, след това набират голяма популярност по време на Голямата депресия и са се продавали по аптеките, като средство за успокоение. До тук не видях нищо мазохистично, освен ако училището и образованието не са от любимите ти неща и си бил от онези деца, за които ученето е наказание. Може би и хората тук ги използват за успокоение, но този път не през Голямата депресия, а по време на икономическа криза. Не познаваш хората. Недей да ги съдиш. Тая надежда, че дори ограничените хора имат чувства.
"Какво удовлетворение получаваш накрая?". На теб крайният ефект може и да ти убягва, но някои хора все пак успяват да съзрът нещо удовлетворяващо. Все пак хората са различни, едни са по-наблюдателни от други, по-упорити, по-търпеливи... Но все пак хората са различни, не се обвинявай, че си тъкъв какъвто си, сигурна съм че има и други като теб, все някога ще откриеш съмишленици в харченето на пари за луксозни неща.
"Че си извадил от пилето мляко ли?". Колкото и да се опитвах, не открих смисъл тук. За това ще го оставя без коментар. Може би "възвишени" хора като теб все пак виждат нещо общо между този "велик" израз и пъзелите, които са темата в случея.
"Чувство че си положил много труд за тоя дето духа?". Всещност не. Чувството, че си положил много труд са себе си, за лично удовлетворение. За успокоение, за изостряне на наблюдателността и други подобни неща, които не съм съвсем сигурна, че ще разбереш. Но ако ти приемаш себе си като "тоя дето духа", нямам нищо против, живеем в сводона страна, всеки може да мисли каквото си иска, всъщност дори споделям мнението ти са теб.
Ще ти дам един приятелски съвет - започни да насочваш отрицателната си и саморазрушителна енергия и назадничевото си мислене към друга тема, например за музика и грамофони или за хора "дето духат", каквото си решиш. Само, моля те, отърви ни от себе си!
myrzelche
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 11:32 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот takealook на Пон Авг 22, 2011 11:41 am

Много весело ми стана с това "мързелче" накрая, кефиш ме! 8-) Много шум дигаш за две слова! Мога само да добавя, че приоритет давате единствено на вашата пъзел мания, но не и да влагате парите си за ценни материални неща. :roll: А музиката за вас е най-отзад на опашката, тя стойност няма и не подлежи на обсъждане. Ако обичахте музиката, щяхте да си имате грамофон от последно поколение и да си купувате плочи за него... :roll: Тъпо е да слагаш пъзел пред музика, с която можеш да релаксираш или обратното да се натоварваш и изразхождаш енергията. Пъзелите някога са били отстъпвани в психо диспансерите за занимавка на "децата", казано инак - за загубване на времето и отвличане на вниманието на болния, за по-малко главоболия на обслужващия персонал. Пак ще повторя - пъзела не е нещо градивно. С музика обаче човек може да се развива духовно, нали? Но тя не е ваш приоритет. Затова и употребявам думата "дебил". :D
takealook
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 10:16 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот myrzelche на Пон Авг 22, 2011 12:04 pm

Не мога да разбера как стигнахме до там да се избира между музиката и пъзелите? Защото трябва да е "или" "или"? На теб може и да ти е непосилно да събираш едновременни чувства към две различни неща, но на мен лично не ми е. Така че недей да ми казваш къде в класацията на приоритетите ми е музиката. Представи си, че по цял ден съм заобиколена от музика и искам да релаксирам с нещо друго. Ако в деня си не чувах музика, може би щях да искам вечер да си я пусна, за да си почивам на нея и да и се наслаждавам. Но тъй като постояно слушам музика, за мен вече не е релаксиращо. И се опитвам да се разтоварвам с нещо друго. Не знам как стигна до извода с музиката, но определено е погрешен. Не се опитвай да ме анализираш, защото определно си на погрешна следа. Заобиколена съм и с музика и с рисуване и с дизайн, изобщо с доста видове изкуство, за да ми казва някой кое на кое място ми е. Ако ти нямаш досег с тях и за теб е релаксиращ от време на време да ги виждаш или чуваш, за мен е обратното.
myrzelche
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юли 24, 2010 11:32 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Авг 22, 2011 12:28 pm

Ето доказателства ,че ние също обичаме музиката :

Изображение

Изображение

Изображение

Жалко ,че ти не обичаш пъзелите .
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот takealook на Вто Авг 23, 2011 12:11 am

@мързелче, при мен работата стои така: когато съм на работа си почивам и не слушам музика и ме питат защо. А аз им казвам "почивам си". Което е действително така. В къщи достатъчно си слушам и то не каква да е, а интернет радио. А на работа се слуша пробутвана музика от ефира, която се повтаря. Което не ме устройва. Съветвам те и ти така да правиш, освен ако не ти се налага насила да я слушаш!
Подарете ми един пъзел да видим верно ли е туй, дето го казвате? :roll:
takealook
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 10:16 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Вто Авг 23, 2011 11:33 am

С удоволствие ще ти подаря пъзел ,takealook,стига да имаш желание да го наредиш .Това което мога да ти подаря в момента е :

Изображение

или това :


Изображение

Ти избери по твой вкус ,предполагам че знаеш къде да ме откриеш ,тъкмо ще можеш да видиш какви прекрасни картини се получават от пъзелите ,защото снимките няма как да предадът мащабността на пъзел 10 кв.м. например . Няма човек ,който да ги е видял тук на място и да е останал безразличен .

Ще те чакам :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот takealook на Вто Авг 23, 2011 9:56 pm

Отказах се да дойда, защото ме е срам, понеже лая като куче навсякъде и на всичко което е съмнително. :D
Просто исках да видя дали имате желанието. Можеше разбира се да пратя някое детенце, но нали сме хора на честта. :roll: Пък и не сме некви авантаджии, може даже просто да го наема и да ви го върна, но няма да ми е приятно така. :D Просто стимула няма да е достатъчен за подвизите. Останете си със здраве. 8-) ;)
Благодаря за жеста. :D
takealook
 
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 10:16 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron