zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот ibudurov на Сря Фев 17, 2010 12:06 am

Собственичката на Пицария СИНЬОРИНА в Плевен, Венелина Вънова ще се опита да влезе в Книгата на Рекордите ГИНЕС с подреждането на Най - Големия ПЪЗЕЛ в СВЕТА. Тя ще опита да подреди пъзела състоящ се от 24 000 части за времето от 100 дни.Пъзела е подреждан неофициално два пъти, веднъж от англичанина Ерик Смит, на който му трябваше половин година да нареди най-големия пъзел в света, и веднъж от Сингапурско семейство за 55 дни.
Надеждата на амбициозната плевенчанка е да успее за 100 дни да подреди пъзела "Живот", който е с големина 4.28м на 1,57м.
Пъзела ще се подрежда в специално помещение на Пицария СИНЬОРИНА.

Всеки желаещ може да посети пицарията и да наблюдава На Живо самото подреждане.

Събитието се предава и Пряко от Камера на страниците на нашия сайт, която може да видите на този ЛИНК
http://www.zapleven.com/info.php?p=info&id=110

Изображение
Последна промяна ibudurov на Пон Фев 22, 2010 9:29 am, променена общо 1 път
ibudurov
 
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот chervenata на Сря Фев 17, 2010 9:24 pm

Странен рекорд е избрала да покори. Даже бих казала скучен. Аз лично бих участвала в надяждане с пици - няма да спечеля рекорд сигура, но ще си отям. :lol:
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот tancheto на Чет Фев 18, 2010 10:15 am

Браво на жената.И аз бих редила такъв пъзел,но за удоволствие.Хубаво е когато човек си поставя цели пред себе си ,че иначе за какво живеем само за едното ядене и пиене ли?Който иска да гледа реденето на пъзела може да го направи в Инфо, Уеб камери.Камерата работи под интернет експлорер.Като щракнеш върху прозореца се почвява друг прозорец Пишеш на user: user и готово.
tancheto
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Ное 27, 2008 2:03 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот zdravkop на Чет Фев 18, 2010 9:41 pm

tancheto написа:Браво на жената.Хубаво е когато човек си поставя цели пред себе си ,че иначе за какво живеем само за едното ядене и пиене ли?.

Така е, Танче. Ако е само за едното ядене- те и животните за това живеят. Но ние сме хора, интелигентни и мислещи същества, а не първосигнални.
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот chervenata на Съб Фев 20, 2010 10:07 pm

tancheto написа:Хубаво е когато човек си поставя цели пред себе си ,че иначе за какво живеем само за едното ядене и пиене ли?

А не знам Танче, аз съм малка, не ги разбирам тиа фундаментални въпроси. Ма имах една даскалица навремето ми казваше: "Квот си боднеш на вилицата и на оная работа тва ще ти остане!". :lol:
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот chervenata на Нед Фев 21, 2010 4:48 pm

Не знам за вас, но аз днес гледах жената дето ще реди пъзела, щото ми стана любопитно, а и харесвам предавания от типа "Биг Брадър" :lol: . Обясняваше на един фотограф, за своята амбиция за 100 дни да го опне(пъзела, не фотографа :lol: ) и че и е уморително занимание много часове да го прави. Предлагам да отворим чат рум или даже тук може също, с идеята, който желае да я аплодира, за да усети жената, че получава поне морална подкрепа.
Супер си Венелина!
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот Venny на Нед Фев 21, 2010 10:46 pm

Много ви благодаря за подкрепата.Наистина имам нужда от такава :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот gogata на Съб Фев 27, 2010 1:27 pm

Като гледам, 8 пъзела са в едно. До сега един е подредила за 10 дена. Което означава че използва 10 дена за пъзел, че и по-малко, като се има предвид, че накрая става още по-лесно. Което означава, че ще свърши за всичко 80 дена, вместо за 100. :mrgreen: Жалко, че прекъсва аудио звукът. Сега влезе някакво момиче и й говореше (запознаваше) близо 15-20 минути. :D Успех в забавлението. Ако не можеш да се справиш, мисля да се пробвам аз, но нямам терен. :D
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот Venny на Нед Фев 28, 2010 1:03 am

Благодаря за коментара! Радвам се, че следите реденето на пъзела, затова да поясня, че пъзелът се състои от 4 пъзела по 6000 части. Когато го отворих се оказа, че вътре са 4 плика. Не бях сигурна, че са подредени, можеше и да са хаотично насипани.Сега съм сигурна, че всеки плик е 1/4 от пъзела.До момента съм наредила 3300 части за 11 дни.Наистина се предполага, че ще свърша за по кратко време тъй като това улеснява работата ми.И още да добавя, че пъзелът тежеше 13,5 кг.
Последна промяна Venny на Чет Мар 11, 2010 12:34 am, променена общо 1 път
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: Плевенчанка Кандидат за ГИНЕС - с Най-Големия ПЪЗЕЛ в Света

Мнениеот gogata на Нед Фев 28, 2010 8:59 am

Харесва ми! Пъзела е сериозен и много готин! Струва $380.
Желаещите може да го поръчат от официалния сайт от ТУК 8-) Може да си го лепнете на някоя стена. :) :roll: Ще ви трябва лепило. Идеално наместо тапет! :D
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Следваща

Назад към Хоби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron