zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Rock'n Roll... and some JAZZ?

Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот teddy.minkov на Вто Яну 06, 2009 10:34 pm

Здравейте,
искам леко да се отклоня от темата за вечния Рок за нас феновете му. Какво ще кажете от време на време за мхъничка порциа класен JAZZ на живо?
Питам, защото се нагърбих /от сърце и доброволно/ да съдействам на приятел от Лондон, който за кратко време успя да доведе в БГ /и то включително в провинцията/ няколко "светила" в здравата музика, а напоследък успя и с известни Джаз музиканти като последния през ноември който заби из БГ беше Ал Ди Меола. Та този човечец си е наумил да доведе няколко музиканти за по една кратка камерна изява и в нашия град Плевен защото са чули добри неща за културата тук и за Музикалното ни училище.
Конкретната оферта е Ал Ди Меола и няколко други светила! Но сега още в края на януари се опитваме да доведем и да чуем Peak Experience Trio, включващо популярния британски пианист Roy Powell /пиано/, Per Mathisen (бас) Norwey, и роденият в България Ivan Makedonov /drums/. Идеята ни е да свирят пред малко но гореща публика и в Плевен.
The Peak Experience Trio е динамично и енергично джаз трио, което като вихрушка преминава през джаз-рок, латино и фънк ритми. С изключителна виртуозност, свободно и елегантно те смесват звука от класически иструменти като Fender Rhodes пиано, Moog синтезатор, Hohner E7 клавинет с фънки бас и много барабани. Триото изпълнява оригинални композиции на Roy Powell и използва разнообразни инструменти, което прави звученето им много по-обемно от това на едно класическо джаз трио. Като суров ориентир групата звучи между Medeski, Martin, Wood и среща на Hermeto Pascoal с Chick Corea. Звученето на Peak Experience Trio е едно искрено завръщане към корените на електро джаза. Комбинацията от рок-джаз, фънк и латино направо ще докара до екстаз любителите на качествената музика. Почитателите на Били Кобам ще си намерят ново фюжън увлечение, а живите изпълнения на групата са направо невероятни.
МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН ДА ЧУЯ МАЛКО МНЕНИЯ И ДА ВИДЯ ИМА ЛИ ИНТЕРЕС. Дано не накараме трасето на последващите турнета на музиканти от Rock и Jazz стиловете да заобикаля града ни.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот gibsun на Чет Яну 08, 2009 10:29 pm

Би било чудесно да има такива събития в града.Лично аз си падам по метъл и пънк но харесвам и джаз.Дано да има къде да се проведе подобно събитие защото клуба вече не функционира.Дали само лошия мениджмънт е причината или има и друга такава не знам но е факт, че не работи.Нещата никъде не стават от самосебеси а такива събития биха раздвижили това място.Може пък ти да имаш друго решение.Мисля обаче, че едва ли ще се съберат много хора.дано да не съм прав.Успех в начинанието.Имаш ме на своя страна.
gibsun
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 10:22 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот teddy.minkov на Нед Яну 11, 2009 9:36 am

Здрасти gibsun,
твоята музика е и моята музика, но също съм отворен и за джаз. ;-) И си прав че това никак, ама никак няма да навреди на имиджа на града. Имам някои контакти из музикантските и продуцентските среди навхън и много ми се иска да ги използвам за да направя и Плевен един от градовете по трасето на турнетата им. Още повече че този концерт на The Peak Experience Trio е като тест - и от провеждането му зависи дали ще успея да отклоня и други музиканти към Плевен. "Топката" е в общината в момента. До 2 дни очакваме отговора им дали ще ни предоставят зала. Иначе музикантите си ползват тяхно оборудване и всичко като логистика и транспорт си е организирано отдавна. Само зала искаме за да не товарим цената на билетите с наем. Друго което още не съм постигнал е спонсорство за 1 нощувка на музикантите в Плевен...
Да видим. Моля се! ;-)
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот gibsun на Нед Яну 11, 2009 8:53 pm

Дерзай.Казх ти че те подкрепям напълно.Защо в зала.Там няма да се напълни и само разходите ще са по големи.Виж за нещо по малко някъде.Там където беше рок клуба мисля, че е подходящо но незнам кой го държи.Трябва да се пусне и реклама по зи рок , радио едно рок и тангра.така ще дойдат и от други места.Само ние плевенчани нямя да сме достатъчни а и так просто ще се сложи началото на традиция тук да се случват такива неща.Мисля, че това е начина. ;)
gibsun
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 10:22 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот gibsun на Нед Яну 11, 2009 8:57 pm

Мога и да помогна снещо ако е нужно и ако е по силите и възможностите ми разбира се.
gibsun
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 10:22 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот teddy.minkov на Нед Яну 11, 2009 9:49 pm

Здраsti, gibsun!
Благодаря ти много, но за сега /до вторник/ докато разберем ще ни даде ли ниакоя заличка общината, нищо не може да се направи. Дори не смея да говоря със спонсор за хотел защото ако нямаме зала, няма да се събере публика при по-скхъпи билети и няма смисъл да идват хората, да се излагаме.
Но ако Бог е с нас и стане - определено всеки схъмишленик ще е нужен за да разгласим мероприятието и да слойим плакати тук-там за да съберем хората. Ще имаме 1 седмица да го направим.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот jazzdrago на Вто Яну 13, 2009 12:49 pm

Теди, здравей
от известно време следя развитието на това явление - джаз концерт в Плевен - и стискам палци

Виж аз съм журналист и обожовама джаза искам разговор с теб, ако не те затруднява - обади ми се на 0884/799655

Ако искаш да го разгласим ..........като възможност или пък ако не стане пак да го разгласим - да се види на кого му стиска, има ли разчупено мислене общината, и дали на отдел Култура му се иска в града да се случи нещо ново.


бил съм на концертите на Пако, на Маклафлин, на Ал Ди Меола два пъти, даже разбрах, че е ходил в русе и щях да падна. Значи можело. Препоръчвам на всички да чуят албумът му Уърлд Симфония - магия.

Теди успех ти желая, независимо дали ще ми се обадиш или не........ :)
jazzdrago
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:41 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот jazzdrago на Вто Яну 13, 2009 1:03 pm

даже веднага си ги потърсих и вижте какво намерих
http://www.youtube.com/watch?v=b-CeIvauKlI
всъщност пълно е с концертни изпълнения - страхотни са.

Хамонд оргъна явно е отличителния инструмент в този бенд :)
jazzdrago
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:41 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот jazzdrago на Вто Яну 13, 2009 1:08 pm

Теди, обърни се към Януш Донев - собственик на четири хотела в Плевен и меценат, помага на местните художници - не знам може и да слуша Джаз и да помогне

А Теодора Павлова е управител на хотелите му - двата в Кайлъка и другите в града - сега ще видя за номер - 0889/769785
jazzdrago
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:41 pm

Re: Rock'n Roll... and some JAZZ?

Мнениеот teddy.minkov на Вто Яну 13, 2009 7:39 pm

Здравей, jazzdrago!
чувах добри думи за г-н Донев от едни художници, благодаря за инфото.
Само да научим отговора от Общината най-после и ще говорим за нощувките. Много време им отнема да кажат: "Да, може да ползвате залата безвъзмездно" или "Не, трябва да печелим, без наем не можем да ви я предоставим.". Днес ни казаха че обмислят още няколко дни, но до петък трябва да ни отговорят... Не искам да вярвам, че общината иска да спечели от наем за една вечер и да направи по-недостъпен /или невхъзможен/ концерта за плевенчани. С какво Плевен и гражданите му са по-лоши от жителите на Русе, Бургас, Каварна и Пловдив и не заслужават малко разнообразие в музикалния живот?!
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Следваща

Назад към Музика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron