zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

порция класен JAZZ на живо!?

порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот teddy.minkov на Вто Яну 06, 2009 10:41 pm

Какво ще кажете от време на време за мъничка порция класен JAZZ на живо?
Питам, защото се нагърбих /от сърце и доброволно/ да съдействам на приятел от Лондон, който за кратко време успя да доведе в БГ /и то включително в провинцията/ няколко "светила" в здравата музика, а напоследък успя и с известни Джаз музиканти като последния през ноември който заби из БГ беше Ал Ди Меола. Та този човечец си е наумил да доведе няколко музиканти за по една кратка камерна изява и в нашия град Плевен защото са чули добри неща за културата тук и за Музикалното ни училище.
Конкретната оферта е Ал Ди Меола и няколко други светила! Но сега още в края на януари се опитваме да доведем и да чуем Peak Experience Trio, включващо популярния британски пианист Roy Powell /пиано/, Per Mathisen (бас) Norwey, и роденият в България Ivan Makedonov /drums/. Идеята ни е да свирят пред малко но гореща публика и в Плевен.
The Peak Experience Trio е динамично и енергично джаз трио, което като вихрушка преминава през джаз-рок, латино и фънк ритми. С изключителна виртуозност, свободно и елегантно те смесват звука от класически иструменти като Fender Rhodes пиано, Moog синтезатор, Hohner E7 клавинет с фънки бас и много барабани. Триото изпълнява оригинални композиции на Roy Powell и използва разнообразни инструменти, което прави звученето им много по-обемно от това на едно класическо джаз трио. Като суров ориентир групата звучи между Medeski, Martin, Wood и среща на Hermeto Pascoal с Chick Corea. Звученето на Peak Experience Trio е едно искрено завръщане към корените на електро джаза. Комбинацията от рок-джаз, фънк и латино направо ще докара до екстаз любителите на качествената музика. Почитателите на Били Кобам ще си намерят ново фюжън увлечение, а живите изпълнения на групата са направо невероятни.
МНОГО ЩЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРЕН ДА ЧУЯ МАЛКО МНЕНИЯ И ДА ВИДЯ ИМА ЛИ ИНТЕРЕС. Дано не накараме трасето на последващите турнета на музиканти от Rock и Jazz стиловете да заобикаля града ни.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот Lyubenov на Вто Яну 06, 2009 11:55 pm

Това е много хубава идея и стискам палци да се реализира- live jazz в Плевен! :) Но как се докарват такива големи имена в БГ, трябват спонсори, много ентусиазьм от организаторите, добра реклама в медиите поне месец- два предварително....Ако тези фактори са налице- може да се сьберат 50-100 човека които обичат jazz'а в Плевен. Ако се мисли за клубна изява- много подходящо място е Гранд Пиано бар до Ростов(но там е тесничко), ако ще е концерт - може би зала Катя Попова, театьра, или залата на Муз.У-ще.
Lyubenov
 
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 8:13 pm

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот abc на Сря Яну 07, 2009 9:35 am

Твърдо ЗА. Ще ти помогнем с посещение Изображение

Хи лайфа ходи в Каручката Изображение
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот ibudurov на Сря Яну 07, 2009 11:58 am

И ние сме с Вас.И дано да се случи, защото в Плевен все по рядко се случват такива събития.Ще стискаме палци и ще съдействаме с каквото можем.Успех.
ibudurov
 
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот teddy.minkov на Сря Яну 07, 2009 12:48 pm

Здравейте,
Много се радвам, че толкова бързо намирам отговори на хора с положително отношение към начинанието.
Естествено че е нужно спонсорство и има такова. Защо стана така набързо - защото всъщност те идват на планирано турне в което има 1-2 дати "дупка" които трябваше да са за почивка, но решиха да приемат идеята ни да дойдат в Плевен заради информацията за културата в града и защото не са идвали преди. Всъщност въпросното трио имаха турне в БГ миналата година, както и Ал Ди Меола, но тогава в Пловдив, Русе общините се отзоваха и съдействаха предоставяйки зали. Ако и тук Общината ни откликне и ако се намери и хотел да подари 1 нощувка, ще можем да се насладим на благите звуци на символична цена от около 15 лева.
Тези дни ще опитаме да предложим ролята на съорганизатор на Общината и да видим... а получи ли се, след няколко месеца щедоведем Ди Меола в Плевен.
Ако Бог е с нас, ще го бъде ;-)
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот sunbird на Съб Яну 10, 2009 5:30 pm

ЧУДЕСНО!!! Най-после нещо интересно в Плевен! Не бива да го пропускаме!!! Освен с присъствие бих могла да помогна и с направата на флаери или плакати. Стискам палци на организаторите и очаквам с нетърпение следващият пост с точната дата и място на събитието!!!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
sunbird
 
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 11:37 am

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот teddy.minkov на Нед Яну 11, 2009 9:53 am

Здравей, sunbird!
"Топката" е в общината в момента. До 2 дни очакваме отговора им дали ще ни предоставят зала или ще ни откажат. Само зала искаме за да не товарим цената на билетите с наем. Иначе музикантите си ползват тяхно оборудване понеже това турне им е планирано по покани от други градове отдавна и всичко като логистика и транспорт си е организирано. Единственото което успях е да "ги отклоня" през Плевен. Това е и като тест защото успеем ли - със сигурност ще "отклоним" през Плевен и други страхотни музиканти / например Ал Ди Меола/, които вече имат планирани турнета в България. И само за Плевен още нямаме спонсор за нощувките на мкузикантите в хотел за 1 нощ... Но търся.
Много ми се иска от връзките ми из музикантските и продуцентски среди навън, да изкочи нещо хубаво и за Плевен.
Благодаря ти за предложението.
Доколкото научих от тях, имат вече подготвени за турнето плакати, но ще им пратя още днес предложението ти!
Ей радвам се че в този форум ми се затвърди мнението че в Плевен има ентусиасти с които можем ако не друго - то да добавим още енщо в културния му живот! ;-)
ЩЕ ВИ ДЪРЖА В ТЕЧЕНИЕ ТУК, ВЪВ ФОРУМА НА www.zapleven.com КАК СЕ РАЗВИВАТ НЕЩАТА ЗАЩОТО НЕ ОСТАНА МНОГО ВРЕМЕ. А и на много места в интернет където говорим за музика, питат след като предварително не е обявен, дали и Плевен ще е част от турнето, особено откакто се чу че момчетата имат предложение за гостуване в "Шоуто на Слави" и сега доуточняват подробности. На всички казах да следят вхъв този форум. мисля че това е начина да популяризираме и сайта!
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот teddy.minkov на Вто Яну 13, 2009 10:52 pm

НАПОСЛЕДЪК ПИША НОВИНИ ЗА РАЗВИТИЕТО НА МЕРОПРИЯТИЕТО В ТЕМАТА: Rock'n Roll... and some JAZZ? на нашия форум, понеже не смогвам да отговарям навсякъде. Който се интересува, да заповяда и там.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот ibudurov на Сря Яну 14, 2009 12:06 am

За коя дата всъщност се предвижда да стане концерта TEDDY
ibudurov
 
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: порция класен JAZZ на живо!?

Мнениеот teddy.minkov на Сря Яну 14, 2009 7:44 am

Добро утро!
За понеделник - 26 януари 2009г. говорим.
Не ми пречи че сънувам на английски. Дразнят ме китайските субтитри...
teddy.minkov
 
Мнения: 299
Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:13 pm
Местоположение: Плевен

Следваща

Назад към Музика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron