zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Министерствата се простиха с имотите си

Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот Ваня1 на Вто Авг 04, 2009 7:26 am

ИзображениеМинистерствата ще се простят с имотите си. Това съобщи за "Стандарт" министърът на отбраната Николай Младенов.

Програмата на кабинета предвижда собствеността на властта да се отнеме от ведомствата. Имотите ще преминат към специализирана агенция за управление, подчинена на правителството.

Очаква се новото ведомство да бъде създадено след подробен анализ на собствеността във всяко едно министерство.
С имоти и терени разполагат почти всички институции у нас. "Работата по учредяване на агенцията ще отнеме време и не може да кажем дали ще е готова след шест месеца или след година. Идеята е записана в управленската програма на ГЕРБ и ще засегне всички ведомства, които управляват имоти", обясни Младенов. Целта на новото звено ще е да контролира и да осигури прозрачност при разпореждането с имотите и терените на ведомствата.

Вече е ясен и първият заместник на Младенов в отбраната - ген. Аньо Ангелов. "До средата на другата седмица ще обявя окончателния си екип", добави Младенов.

Промени в кадровия състав ще има и в ДАИ, научи още "Стандарт". Шеф на инспекцията вероятно ще стане депутатът от Кюстендил Валентин Микев. След октомври вероятно ще има и нов началник на агенция "Митници". Това ще е Кирил Калфин от Кюстендил.
Ваня1
 
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:55 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот moniku на Вто Авг 04, 2009 7:41 am

И ся къде ще си гледат чушки и домати ,ба си,остават без зимнина хорицата.... :lol: :lol: :lol:
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот drumata на Вто Авг 04, 2009 8:48 am

Абе друго си е централизираното управление на всичко. Сега имотите на ведомствата, после на общините, след това национализация. Не, това не е диктатура, а прозрачност. Друго си е един човек да решава всичко :lol:
abc написа:Айде един дървен философ.
drumata
 
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 9:43 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот Ваня1 на Вто Авг 04, 2009 7:41 pm

drumata написа:Абе друго си е централизираното управление на всичко. Сега имотите на ведомствата, после на общините, след това национализация. Не, това не е диктатура, а прозрачност. Друго си е един човек да решава всичко :lol:

Да ама ако има корупция,то ще е само при един :lol:
Ваня1
 
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:55 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот drumata на Вто Авг 04, 2009 8:10 pm

А, верно, бе- как парите ще се завъртят все към един джоб!!! Хитро, даже умно :lol:
abc написа:Айде един дървен философ.
drumata
 
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 9:43 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот Ваня1 на Чет Авг 06, 2009 9:49 pm

Нали?
Ваня1
 
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:55 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот pe6ost_88 на Пон Авг 10, 2009 12:42 pm

Аз съм против централизацията.Тя само затормозява нещата и прави административната машина още по-тромава.Нима , при пътищата като бяха централизирани в една агенция нямаше проблеми и корупция? И нима само шефа на въпросната агенция носи отговорност за това.Не.Носят или би трябвало да носят и доста други хора участвали в тези схеми.Точно както ще носят /би трябвало да носят/ такава отделни министри и служители от съответните министерства ако има злоупотреби с имоти на съответното ведомство.НАПИ беше подчинена на МС точно както и новата имотна агенция ще бъде.И какво от това? Означава ли това по-добър контрол - явно не.Още повече, че новата власт прехвърли НАПИ на подчинение на МРРБ уж с мотива пак за ясна отговорност и по-добър контрол.Противоречиви ходове на ББ - пътищата ще са в централизирана агенция в едно министерство, а имотите в централизирана агенция под шапката на МС...
Централизираното управление в много случаи взима неадекватни решения.Защото не може 1 човек или малка група хора да взимат решения за цяла една огромна структура.Нима един шеф на агенция ще знае по-добре от всеки един министър по отделно какви имоти са нужни на министерството му и какво трябва да се прави с тях? Нима е възможно 1 човек да разбира едновременно от образование , здравеопазване , отбрана, екология , икономика, енергетика , транспорт и т.н. , за да знае как най-добре ще се стопанисват имотите във всяка от тези области и какви са техните потребности?
Според мен това ще е една тромава МЕГА-агенция и сътбата и ще е подобна на тази на НАПИ - ниска ефективност , много бюрокрация , нецелесъобразност поради отдалеченост от конкретните проблеми и потребности в съответните области, както и грандиозна корупция, ако се появи все пак такава.
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот moniku на Пон Авг 10, 2009 2:54 pm

pe6ost_88 написа:Нима е възможно 1 човек да разбира едновременно от образование , здравеопазване , отбрана, екология , икономика, енергетика , транспорт и т.н. , за да знае как най-добре ще се стопанисват имотите във всяка от тези области и какви са техните потребности?

Ми логика,Пешко,може ли една държава да управлява целия свят,като не знае за отделните страни как са нещата във всяка от тях....Глобализация ,братко!! :lol: Извини ме,но не съм любител на дългото писане. ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот kalitko на Пон Авг 10, 2009 7:56 pm

В отбраната всичко друго освен централизация е пагубно.Вече го видяхме.
kalitko
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 8:58 pm

Re: Министерствата се простиха с имотите си

Мнениеот pe6ost_88 на Вто Авг 11, 2009 8:02 am

moniku написа:
pe6ost_88 написа:Нима е възможно 1 човек да разбира едновременно от образование , здравеопазване , отбрана, екология , икономика, енергетика , транспорт и т.н. , за да знае как най-добре ще се стопанисват имотите във всяка от тези области и какви са техните потребности?

Ми логика,Пешко,може ли една държава да управлява целия свят,като не знае за отделните страни как са нещата във всяка от тях....Глобализация ,братко!! :lol: Извини ме,но не съм любител на дългото писане. ;)

Интересно обяснение на поведението на правителството - "Глобализация, братко" :)
Плевен - център на Северозападния район за планиране
pe6ost_88
 
Мнения: 238
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:07 am

Следваща

Назад към Политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron