zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

ЖЕГА

ЖЕГА

Мнениеот Ваня1 на Чет Юли 23, 2009 7:34 pm

Изображение
[img]Предстоят най-горещите дни от началото на лятото. През следващите часове на днешния ден температурите в страната ще достигнат стойности от 32 до 37 градуса, за София около 32-33 в следобедните часове.
В петък в голяма част от страната температурите ще бъдат от 34 до 39, на места в низините не са изключени и стойности от 40-42 градуса. Почти без промяна ще останат температурите и в събота.
По планините ще бъде също предимно слънчево и топло, с температура в петък и събота на 1200 метра от около 25-27 градуса, в неделя и понеделник около 20, а след това - отново 23-24. Слънчево и горещо ще бъде и по Черноморието.
През нощта срещу неделя от северозапад ще проникне малко по-хладен въздух. Облачността ще се увеличи, но само на отделни места в Северна и Източна България има вероятност да превали и прегърми. Температурите ще се понижат с няколко градуса и максималните през неделния ден и в началото на идната седмица ще бъдат около и малко над нормалните за периода, в рамките на интервала от 26-27 до 31-32 градуса. От вторник-сряда ще започне ново повишение на температурите и според сегашните прогнози към средата на следващата седмица те ще бъдат от 29-30 до 35-36 градуса.
От Министерството на извънредните ситуации препоръчаха на гражданите да се избягват обедните часове за извършване на дейности на открито, особено от страдащи от сърдечносъдови и мозъчни заболявания, както и от възрастни хора. За предпазване от топлинни и слънчеви удари да се носят шапки, светли и леки дрехи. Да се поемат достатъчно течности, с цел да се избегне обезводняване на организма. Приемът на плодове и зеленчуци възстановява по-бързо изгубените от топлината течности. Употребата на алкохол (концентрат) може да ускори настъпването на топлинен удар и да предизвика сърдечни проблеми. Не повече от 10-12 градуса трябва да бъде разликата между температурата на климатизирано помещение и външната температура. Честата смяна на такива пространства – напр. влизане или излизане от кола, паркирана на открито (в която температурата може да достигне и над 40 градуса) и в охладено помещение трябва да става внимателно. При влизане в автомобила, трябва да се отворят прозорците и по възможност да се проветри.
Аклиматизацията в студено помещение става за около минута-две. Резкият "преход" от топло към студено и обратно при температурна разлика над 10 градуса, може да предизвика колапс, особено при пациенти със сърдечно-съдови заболявания. Първите признаци на слънчевия и топлинния удар са: зачервена, суха кожа, липса на потене, липса на слюноотделяне, човек не може да преглъща. Възможно е да се появи световъртеж, промени в зрението, гадене, главоболие и повръщане. Много е важно пострадалият да се пренесе веднага на хладно място и да приема течност. При необходимост, потърсете квалифицирана помощ на тел. 112, съветват от МИС, цитирани от БГНЕС.
От МВР пък съобщиха, че КАТ-"Пътна полиция" ще спира тирове с тегло над 20 тона заради високите температури. Засега тежкотоварните моторни превозни средства от посочения клас ще бъдат спирани по пътищата Русе - Бяла, Русе - Разград и Русе - Силистра. От Пътна полиция уточняват, че тировете остават на изчакване до спадане на горещината и нормализиране на температурата - под 35 градуса[/img]
Ваня1
 
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:55 pm

Re: ЖЕГА

Мнениеот moniku на Чет Юли 23, 2009 7:53 pm

Слава Богу,в къщата е 18 градуса....Даже и не се показвам... :) ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: ЖЕГА

Мнениеот zdravkop на Чет Юли 23, 2009 10:15 pm

Привет от морето! Пиша ви от морската градина в Бургас. Мен жегата не ме плаши, т.к. Тук е с десетина градуса по хладно. Пожелавам ви морски бриз през следващите два дни! :D
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: ЖЕГА

Мнениеот abc на Чет Юли 23, 2009 10:23 pm

Ама и ти си нямаш друга работа в Бургас, та си седнал да ни пишеш Изображение

Приятно изкарване и много здраве на Бургас, морето и трудовите му хора.
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: ЖЕГА

Мнениеот moniku на Чет Юли 23, 2009 11:33 pm

zdravkop написа:Привет от морето! Пиша ви от морската градина в Бургас. Мен жегата не ме плаши, т.к. Тук е с десетина градуса по хладно. Пожелавам ви морски бриз през следващите два дни! :D

Браво,докато пиеш бирка с цаца може и да ни пишеш!!!!!Приятна почивка!! :)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: ЖЕГА

Мнениеот zdravkop на Пет Юли 24, 2009 11:03 am

Благодаря за пожеланията, приятели! Дори и тук става горещо, но не ми се мисли какво е в Плевен. Все пак още един ден и температурите ще паднат. ;) Дръжте се още малко! Желая ви прохлада и добро настроение!
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: ЖЕГА

Мнениеот CharlesJPK8 на Съб Мар 21, 2015 2:07 pm

spanish programs - learn to speak spanish Добре дошли от океана! Аз съм в композирането от Морската градина в Бургас. I топлина не ме уплашат, на основание, че тук е десет градуса охладител. Желая ти лесно се през следващите два дни! ANDPriyatno евакуация и голяма стабилност на Бургас, океана и работата му роднини.
CharlesJPK8
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 21, 2015 1:55 pm


Назад към Новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron