zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Населението на Плевен продължава да намалява

Населението на Плевен продължава да намалява

Мнениеот deputatkata на Чет Яну 14, 2010 10:18 pm

С 3 651 души са намалели плевенчани за година. Това показва анализ на здравно-демографските показатели на населението на региона за 2008 г., представен вчера от РИОКОЗ - Плевен. Според изследването, хората в областта са намалели на 294 277 души, което е 3.87% от населението в България (7 606 551 души), при 297 928 през 2007 г., пише "Посредник".

В Плевен, както и средно за страната, относителният дял на жените е по-голям - 51.34%, при 48.66% за представителите на силния пол.

В градовете на област Плевен живеят 192 443 души (65.40%), а в селата 101 834 или 34.60% от общия брой население. Спрямо предходната година с 0.43% се е увеличил делът на населението, живеещо в градовете.

Положителна тенденция се отчита по отношение на раждаемостта. 2 382 са "новите" плевенчани, родени през 2008-а.

Въпреки увеличения коефициент на раждаемост - 8.09 промила, отрицателният прираст се запазва, уточниха специалистите. Причината е високият коефициент на общата смъртност - 17.31 промила. Броят на починалите се е увеличил със 119 души спрямо 2007 г. Коефициентът на обща смъртност е по-висок и от средния за страната, който е 14.5 промила.

Най-честите причини за смърт в региона са болестите на органите на кръвообращението, а коефициентът на детската смъртност е 10.07 на хиляда.

Естественият прираст на населението в областта остава отрицателен - минус 9.21, е нерадостното заключение от изследването. Най-нисък в областта е той в община Искър - минус 25.32 промила.

Средната продължителност на живота за периода 2006-2008 година е 73 години. При мъжете тя е 69.5 години, а при жените 76.6 години.

actualno.com

П.П. Променено заглавие по настояване на Zdravkop. Все пак съм с хуманна професия и не искам да ми тежи на съвестта ако му стане нещо заради некоректното заглавие... :lol:
Последна промяна deputatkata на Пет Яну 15, 2010 8:01 pm, променена общо 1 път
Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
deputatkata
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 3:10 pm
Местоположение: гр. Плевен

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот zdravkop на Чет Яну 14, 2010 10:25 pm

Има разлика от това да се смали Плевен и Плевенска област! И то огромна! Така че промени заглавието, защото е подвеждащо.
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот deputatkata на Пет Яну 15, 2010 1:40 pm

Първо - както е видно статията е копната от сайта actualno.com, ако искаш изложи възраженията си на тези,които го списват. ;)
Второ - по същество заглавието, макар наистина не много точно формулирано, не променя факта, че населението на Плевен намалява прогресивно. И то не само поради отрицателния прираст, а и поради това,че хората бягат заради високата безработица тук.
Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
deputatkata
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 3:10 pm
Местоположение: гр. Плевен

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот zdravkop на Пет Яну 15, 2010 5:18 pm

deputatkata написа:Първо - както е видно статията е копната от сайта actualno.com, ако искаш изложи възраженията си на тези,които го списват. ;)
Второ - по същество заглавието, макар наистина не много точно формулирано, не променя факта, че населението на Плевен намалява прогресивно. И то не само поради отрицателния прираст, а и поради това,че хората бягат заради високата безработица тук.

1. Пределно ми е ясно, че си го копирала, но това не ти пречи да напишеш Плевен, вместо Плевенска област, защото вътре изобщо не се говори за града Плевен, а за областта, които са две различни понятия.
2. Явно работиш в националната статистика, щом така смело твърдиш, че и самият град Плевен намалява като жители. Щом го твърдиш, за да си докажеш твърденията, дай точни данни от проведено изследване.
3. Иначе информацията, която черпиш, е от ЕЖК- една жена казала, което е несериозно.
zdravkop
 
Мнения: 285
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 3:58 pm

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот gogata на Пет Яну 15, 2010 7:32 pm

Егати тъпата статия! :shock: То това за нищо не става. Някакви рутинни статистики, които се появяват всяка година. На всичкото отгоре и неграмотно писани, а някои хора като джони деп, обръщат внимание на тези безпредметни данни.

Положителна тенденция се отчита по отношение на раждаемостта. 2 382 са "новите" плевенчани, родени през 2008-а
Тук например не пише най-важното, с колко са повече новородените от предходната година. Само дават факт колко са се родили тази година. Боли ме фара мене колко човека се раждат в годината и колко човека минават под венчило! Тази неграмотна авторка трябва да я уволнят на секундата, ама нали е дупедавка и затова ще продължаваме да четем тъпните на този получовек. :lol: :mrgreen: От казаното изречение обаче се разбра, че тази година повече жени са се отдали да бъдат боцкани от техните кавалери. :D Егати тъпнята!
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот deputatkata на Пет Яну 15, 2010 7:56 pm

zdravkop написа:1. Пределно ми е ясно, че си го копирала, но това не ти пречи да напишеш Плевен, вместо Плевенска област, защото вътре изобщо не се говори за града Плевен, а за областта, които са две различни понятия.
2. Явно работиш в националната статистика, щом така смело твърдиш, че и самият град Плевен намалява като жители. Щом го твърдиш, за да си докажеш твърденията, дай точни данни от проведено изследване.
3. Иначе информацията, която черпиш, е от ЕЖК- една жена казала, което е несериозно.

Щом нещо не ти харесва, просто не го четеш и коментираш. Аз например така процедирам с темите на Гогата. Или неговата тема за онанизма не ти направи впечатление? Но там не си позволи да заповядваш кой как ще си озаглавява темите.
Не, за твое съжаление не работя в статистиката. Но пък ти останах с впечатление, че имаш нещо общо с Общината. Може би имат данни от последното преброяване. Доколкото ми е известно в града ни вече няма и 80 000 души.
Понеже си на повече години от мен, предполагам си спомняш колко беше населението преди. ;)

П.П. После не се чудете, че тоя форум е умрял и си пишат пет човека на кръст чат-пат. Вие двамата сте добър показател.
Последна промяна deputatkata на Пет Яну 15, 2010 7:58 pm, променена общо 1 път
Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
deputatkata
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 3:10 pm
Местоположение: гр. Плевен

Re: Плевен продължава да се смалява

Мнениеот deputatkata на Пет Яну 15, 2010 7:58 pm

gogata написа:Егати тъпата статия! :shock: То това за нищо не става. Някакви рутинни статистики, които се появяват всяка година. На всичкото отгоре и неграмотно писани, а някои хора като джони деп, обръщат внимание на тези безпредметни данни.


Ето нещо специално за теб, понеже много се притесняваш кой кога ще умре :lol:

При мъжете тя е 69.5 години, а при жените 76.6 години.

:lol: :lol: :lol:
Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
deputatkata
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 3:10 pm
Местоположение: гр. Плевен

Re: Населението на Плевен продължава да намалява

Мнениеот gogata на Пет Яну 15, 2010 8:06 pm

Както вече казах, аз надживявам годините на жените, но ти няма да надживееш годините на мъжете! Защото те е страх да се провериш! :lol: :lol: :lol:
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Населението на Плевен продължава да намалява

Мнениеот Neno Er на Пет Яну 15, 2010 8:15 pm

Абе "салдур" гого.
Пак те призовавам, или си обмисли поведението, или -парашутната кула.
Във форума няма друг като тебе.
дядо Нено
Neno Er
 
Мнения: 217
Регистриран на: Чет Яну 08, 2009 12:52 pm
Местоположение: гр. Плевен - ж.к." Сторгозия "

Re: Населението на Плевен продължава да намалява

Мнениеот deputatkata на Пет Яну 15, 2010 8:17 pm

gogata написа:Както вече казах, аз надживявам годините на жените, но ти няма да надживееш годините на мъжете! Защото те е страх да се провериш! :lol: :lol: :lol:

Няма защо да се проверявам. Ще оставя синове след себе си, това ми стига. ;)
Ти можеш ли да се похвалиш със същото? :lol:
Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.
deputatkata
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 3:10 pm
Местоположение: гр. Плевен

Следваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron