zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

Законодателство

Законодателство

Мнениеот gerrimur на Вто Юли 07, 2009 11:04 pm

Имам въпросче:
ако издържа изпит за категория А мога ли да карам с протокола от изпита, докато книжката ми стане готова? Ако не, то какво е наказанието? Четох ЗДвП, но там пише само:
(1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:

1. 1. който управлява моторно превозно средство без да притежава съответно свидетелство за управление или то е отнето по реданаЧлен 171, т. 4;
Ами ако излъжа, че не си нося документите и ме проверят дали имам съответната категория?!
Ще съм безкрайно благодарна за компетентен отговор!!! :roll:
The man that knows something knows that he knows nothing at all...
gerrimur
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 9:33 pm

Re: Законодателство

Мнениеот moniku на Сря Юли 08, 2009 4:07 am

:) Ами компетентния отговор ти е даден в закона за движение по улиците и пътищата.И съгласно него,правото за управление на МПС се доказва със съответния документ.Неносенето му също се таксува като нарушение ,така че ако проверяващия от КАТ си гледа съзнателно на задълженията,глобата не ти мърда.
От мен пожеланието е да издържиш изпита и да пуснеш вятъра в косите си....Успех!!!! ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Законодателство

Мнениеот cvete_78 на Сря Юли 08, 2009 9:56 am

Нали все за това мърморим,че не спазват законите.Проблем ли ще ти бъде да изчакаш да ти стане книжката?
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
cvete_78
 
Мнения: 491
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 3:50 pm

Re: Законодателство

Мнениеот gogata на Чет Юли 09, 2009 3:18 pm

Ако не се лъжа, протоколът не е ли свидетелство? Та нали с протокол вървиш пак по улиците след като си направил акт, нарушение. Защо Гери Мура не попита 166? Колко му е е едно бутонче от любимата им играчка - мобилният телефон? :shock: Нали не смята че ние ветераните ще сме наясно за новобранците дали ще могат да чакат или не. :roll:
Най-добрият тулбар - за най-добрите!
Изображение
gogata
 
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Ное 30, 2008 11:10 pm
Местоположение: Гр. Плевен - ж.к. "Сторгозия"

Re: Законодателство

Мнениеот moniku на Чет Юли 09, 2009 3:23 pm

gogata написа:Ако не се лъжа, протоколът не е ли свидетелство? Та нали с протокол вървиш пак по улиците след като си направил акт, нарушение. Защо Гери Мура не попита 166? Колко му е е едно бутонче от любимата им играчка - мобилният телефон? :shock: Нали не смята че ние ветераните ще сме наясно за новобранците дали ще могат да чакат или не. :roll:

Момичето искаше компетентен отговор,а не телефонен указател.... :lol:
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Законодателство

Мнениеот cvete_78 на Чет Юли 09, 2009 4:12 pm

Гери я пописвай повечко тук и няма да усетиш как ще мине времето.
Защо е толкова трудно просто да се обичаме?Изображение
cvete_78
 
Мнения: 491
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 3:50 pm

Re: Законодателство

Мнениеот moniku на Чет Юли 09, 2009 4:28 pm

cvete_78 написа:Гери я пописвай повечко тук и няма да усетиш как ще мине времето.

Ха,две Герита.....Браво!!!/Само да не ги объркам ;) / :lol: :lol: :lol:
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: Законодателство

Мнениеот gerrimur на Съб Юли 11, 2009 10:52 pm

Хора, няма време да минава времето!!!!!!!! Въпросът е в това, че има мероприятия, които не бива да се изпускат...е то и аз дремах докато се сетя, че трябва да изкарам курса :oops: а що се отнася до спазване на законодателството - аз не съм твърдила обратното - просто се интересувам какво се случва при подобна ситуация. Ам да знаете, че и самите полицаи не са много наясно - проверих вече 2-3ма :lol: И определено съм на мнение, че си правоспособен водач, ако си изкарал категорията. Друг е моментът, че НЕ НОСИШ от онези ламиниранки документи :lol:
The man that knows something knows that he knows nothing at all...
gerrimur
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 9:33 pm

Re: Законодателство

Мнениеот abc на Съб Юли 11, 2009 11:07 pm

Имаш книжка когато имаш книжка. Когато нямаш книжка, но имаш протокол всъщност нямаш книжка. Витиевато е. Ако рискуваш и тръгнеш на път ще караш без да имаш документ, макар и да си издържала изпита. За шофиране без документ ще отнесеш акт. Не знам той дали ще се отрази на чаканата от тебе книжка. Може да минеш с друго. Спират те, казваш, че си си забравила документите ще проверят. В базата на милицията твоята книжка може би вече съществува и ще отнесеш фиш. Крастата обаче си е голяма работа. Толкова години без книжка и изведнъж хоп - зор голям. В крайна сметка рискувай и разкажи.

Когато взех изпитите изринах земята да намеря връзки за да я взема няколко дена по-скоро. От днешна гледна точка ми е смешно.
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: Законодателство

Мнениеот kalitko на Нед Юли 12, 2009 3:55 pm

Гери аз пък се чудя как въобще си взела книжка.Ти не познаваш нито правилника нито закона.Там си е написано -прочети ги целите отново.И друго -протоколите са документи носители на вътрешна информация в съответното ведомство.Там въз основата на тях издават съответни документи, но те сами по себе си само регистрират отделно събитие но нямат законова сила-те и затова са за вътрешно ползване.Не мога да си представя как например размахваш пред полицая два листа в които е отразено ,че на еди коя си дата по долу изредените 20 човека са издържали успешно изпита - и твоето име повдигнато с флумастер, а те нали са интилигентни и културни/полицайте/ ти искат лична карта за доказателство.Голям майтап .Ние си имаме свидетелство или акт за раждане -но за съжаление не е официален документ .Защото то само доказва че на датата сме се родили но не ни дава право да теглем заем -примерно.Та не се чака толкова много -само един месец.ти чакаш 18 години -нищо работа е 1 месец.Ама после пък е по-сладка книжката.
kalitko
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 8:58 pm


Назад към Авто Мото Мания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron