zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот abc на Нед Авг 09, 2009 9:58 pm

Защото deputatkata съм си харесал едно мое виждане в съвременния свят - нетен интелект. Той свършва със спирането на нета или тока. Та за:

1. Гена Димитрова - кой има неин запис вкъщи?
2. Емил Димитров - колко знаят, че Том Джонс го е гонил за автографи и мнение дали ще стане популярен?
3. Катя Попова - освен, че е зала с какво друго е известна?
4. Светлин Русев - кои са му трите най-скъпо продадени картини?
5. Тереза Маринова - колко е рекорда и?

Но всичко това честно и откровено без да питате нета?

deputatkata споменаваш Слави, Гала, Румен Петков, Цецка Цветанова, но се отричаш същевременно от тях! Защо?
Защо БИ се гордял с Графа,Гошо Кръста и войнишкото Данче moniku? Те са самородни съкровища! Войнишкото Данче падна и умря пред очите ми! Графа сме го виждали със семките му.

kalitko Панорамата, каскадата и мавзолея са символите на Плевен, но какъв град на свободата сме? Обсадата на Плевен се е случила заради самонадеяността на командването. Един вид Плевен е станал насила герой, защото преди това са сметнали, че са прекалено велики и могат да го неглежират.

Малко ми е странна "гордостта" с неща които не са наше следствие. Ако темата е ИЗВЕСТНИ ПЛЕВЕНЧАНИ нещата вече са под друг ъгъл.
Изображение Изображение
abc
 
Мнения: 556
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот moniku на Пон Авг 10, 2009 7:45 am

abc написа:Те са самородни съкровища!

Сам си отговори. :)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот kalitko на Пон Авг 10, 2009 7:39 pm

Айде сега пак нова история.Поне тая я остави такава каквато ни харесва на нас Плевенчани..
kalitko
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 8:58 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот moniku на Пон Авг 10, 2009 7:54 pm

Приятели,говорим за ПЛЕВЕНЧАНИ,не за дошли от селата ,завършили школо и хванали по света...Или нейде "нагоре"...
Или родителите му дошли от селата и ето го ,готов плевенчанин.Това ,че сина ми е роден в София,софиянец ли го прави?!?!
А кореняците плевенчани са малко.Или са в чужбина,или в СФ, или си купиха къщи в околните села и живеят като европейци...А Плевен се напълни с такива като Слави,Цецка и нам какви още....... :)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот chervenata на Вто Авг 11, 2009 2:58 pm

Минчо Празников рулз, навъпреки че вече не е плевенчанин. :D Една гордост е за мен и даже за цяла България! :D
Монику ако питам сина ти дали и той ще се отрече така с лека ръка от голямото село? :) Ще ме извиняваш ама миграцията на селяните към градовете е отколешна, аристократите сме по селата. :D
Това, че някои хора не ви харесват не ги прави нито по-малко известни, нито по-малко плевенчани или каквито там те се разпознават. Слави може да е от близкото село, но то се намира в Плевенска област. И при цялото ми невлечение към Слави и творчеството му, никой не може да отрече, че мине не мине човекът споменава Плевен, че и се гордее с него и музикалното си образование получено тук.
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот moniku на Вто Авг 11, 2009 7:35 pm

chervenata написа:Минчо Празников рулз, навъпреки че вече не е плевенчанин. :D Една гордост е за мен и даже за цяла България! :D
Монику ако питам сина ти дали и той ще се отрече така с лека ръка от голямото село? :) Ще ме извиняваш ама миграцията на селяните към градовете е отколешна, аристократите сме по селата. :D
Това, че някои хора не ви харесват не ги прави нито по-малко известни, нито по-малко плевенчани или каквито там те се разпознават. Слави може да е от близкото село, но то се намира в Плевенска област. И при цялото ми невлечение към Слави и творчеството му, никой не може да отрече, че мине не мине човекът споменава Плевен, че и се гордее с него и музикалното си образование получено тук.

По същия начин може да се гордееш и с Крум Алата,увековечил Плевен и гражданите му с хиляди фотографии...
А че на сина ми е през... за големото село,гаранция...Но не се опитвай да стигнеш до него,не ми пасваш за снаха..... ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот drumata на Вто Авг 11, 2009 7:45 pm

Варди, варди, че да не го похарчиш...
abc написа:Айде един дървен философ.
drumata
 
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 9:43 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот moniku на Вто Авг 11, 2009 7:48 pm

drumata написа:Варди, варди, че да не го похарчиш...

Може и да е роден в СФ,ама не е расъл у бучумиша... ;)
moniku
 
Мнения: 872
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 2:36 pm

Re: С КАКВО и с КОГО се Гордеем ПЛЕВЕНЧАНИ ?

Мнениеот chervenata на Сря Авг 12, 2009 8:46 am

moniku написа:По същия начин може да се гордееш и с Крум Алата,увековечил Плевен и гражданите му с хиляди фотографии...
А че на сина ми е през... за големото село,гаранция...Но не се опитвай да стигнеш до него,не ми пасваш за снаха..... ;)

Дай боже да се загордея с някого, ще рече че съм почувствала Плевен и местните хора близки до себе си като родни. А и никога не съм имала против изучаването на историята, както в краеведски план, така и в световен. :)
Предложението, по-скоро страхуването за София е в графата ми "Айде мерси!". Петнасет години от живота ми минаха там и честно казано ако не бяха обстоятелствата пари да ми даваха нямаше да седя. Сега си прекарвам много добре на чист въздух и екологично чиста храна. Децата ми могат да берат плодовете направо от двора и всеки може да се изока по всяко време на денонощието без да притесни съседа си стресово. :D Така че няма опасност да станем роднини, нерде че не съм го и търсила. Е така правят на хората име, иде после обяснявай, че нямаш сестра.
chervenata
 
Мнения: 361
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 1:36 pm

Предишна

Назад към История

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron