zapleven.com

Free Website Templatesphpbb3 styles

ПЪЗЕЛ МАНИЯ

ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Вто Юли 13, 2010 12:54 pm

24000_2.jpg
24000_2.jpg (130.99 KiB) Прегледано 19679 пъти


КАКВО СА ЗА ВАС ПЪЗЕЛИТЕ?

"Нареждането му прилича на медитация, на хазарт, на състезание, на лудо фантазьорство "

"Ползите от играта са много:
- Тя развива вниманието, чувството за цвят, геометричната памет, търпението и умението за съсредоточаване
- Нареждането на пъзел е близко до медитацията. Към това се добавя и хазартът, и желанието да стигнеш до победния финал
- Увлекателният и леко монотонен процес успокоява, отвлича вниманието и изтласква настрана натрапчивите мисли "


" Чудото на пъзела " - Силвия Шопова
03 юли 2010 ,брой 150
Неделник
Последна промяна Venny на Чет Юли 22, 2010 7:39 am, променена общо 3 пъти
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Сря Юли 14, 2010 7:14 pm

Записвам се сред пъзел маниаците. :D Реденето на пъзели е моята страст. Дано се съберем повече.
Аз от детските си години обичам да нареждам пъзели. Действа ми успокояващо. Когато си купя или ми подарят нов пъзел не мирясвам ,докато не го наредя.Голяма краста е ! :mrgreen: А ако си нямам нов пренареждам някой от старите си. Имам над 30 пъзела ( може и повече да са). Най- големият ,който съм нареждала е 1500 елемента.

Пак ще пиша. Сега ще тичам по задачи.
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Сря Юли 14, 2010 11:36 pm

Здравейпъзелка,много се радвам ,че се вкючваш :D Не всеки разбира това хоби. :( Аз редя големи пъзели и нямам много защото те отнемат повече време,а и редя предимно вечер,ако "открадна" малко време.След първият,който наредих 1000 части реших ,че следващия ще е по-голям и така до сега . В момента редя 8000 части на Едука " Училището в Атина".Всичките ми пъзели са залепени и са в рамки, сърце не ми дава да ги развалям.Явно ти си по- смела. Аз съм от по старото поколение и се запалих по пъзелите когато децата ми бяха малки,но от моите приятели никой не захвана поне да опита ,иначе ме подкрепят с бурни "аплодисменти" .Сега работя с две млади момичета ,който веднага се запалиха по мойто хоби.Едната вече нареди един от 2000 части и в момента реди 1500,а другата реди първият си от 1000 части. Много им се радвам, всеки ден ми показват снимки до къде са стигнали.
С нетърпение ще чакам да пишеш :)
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот mik-mik на Пет Юли 16, 2010 12:36 am

Здравейте на всички пъзеломаниаци,радвам се че Вени направи такава тема във форума,за да могат всички като нея пристрасни към това хоби да споделят опита и мнението си.Аз не мога да се похваля със кой знае какъв опит,тъй като все още правя първи стъпки в тази област,но въпреки това ми е много интересно и развлекателно.В момента редя първият си пъзел който е от 1000 части :) и много се вълнувам,защото колкото повече части слагам толкова по-интересно ми става и нямам търпение вече да го наредя.
А на теб Вени поздравления за темата,и ти пожелавам да имаш все повече посещаемост и приятна комуникация с пъзелоредачи като теб. :) :) :)
mik-mik
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 12:16 am

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Съб Юли 17, 2010 8:16 pm

Благодаря за пожеланията mik-mik!
Надявам се наистина да открия още хора ,който са запалени по пъзелите и да се включат в ПЪЗЕЛ МАНИЯТА .Да споделяме това което ни вълнува за пъзелите и да организираме най-грандиозното подреждане на новия най- голям пъзел в света 32 000 части ,който ще влезе в продажба на 15 септември тази година.Изображение
Не е по мой вкус , но пък ще е новото голямо предизвикателство.
mik-mik,ще чакам да пишеш как върви пъзела и на кой производител е.
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Нед Юли 18, 2010 2:27 pm

Venny написа:Всичките ми пъзели са залепени и са в рамки, сърце не ми дава да ги развалям.Явно ти си по- смела.


Venny, не се иска голяма смелост да развалиш пъзел до 1500 части. :lol: Пъзелите от 500-1000 елемента ги нареждам за няколко часа ( е зависи от картината ;) ) От 1500 ми отнема малко повече. Моят случай е друг. На мен сърце не ми дава да ги залепя. Когато бях малка майка ми ми беше залепила по-големите Уницефски пъзели. Беше ми много тъжно ,че никога повече няма да мога да изпитам удоволствието да ги наредя. Виж ако трябва да разваля пъзел от 6000-8000 елемента може и да се замисля. :mrgreen:
Иначе с огромно удоволствие бих наредила някой с повече елементи ,но все не успявам да заделя достатъчно пари. :mrgreen: А и вкъщи много не проумяват това ми хоби.

mik-mik , дай снимки на пъзела ,който нареждаш.
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Пон Юли 19, 2010 12:52 am

Здравей пъзелка! Мислих ,че си ни забравила :) Ще се радвам ако се включиш в реденето на новото предизвикателство. Чуствай се поканена и точно на такива играчи като теб разчитам ! И да знаеш ,че като го наредим ще го залепим ;) Мое мнение ,ама и 1500 части не са за разваляне, за 500 и 1000 съм съгласна ,но повече.... :o А от вчера съм фен на пъзелите загадки, купих си един 500 части ,и 5 пъзелчета загадки по 54 части, само това имаше на Jumbo .Страхотни са! Вече е готов този от 500 , но аз не можах много да се включа в подреждането, защото на децата им беше адски забавно и го наредиха те , аз редих от 54 :lol:
Е, този от 500 ще го разваля за да го наредя сама някой ден ! Въпреки ,че като знам вече каква е загадката не е толкова интересно
ЧАО! Хубав и успешен ден ! Пиши ти какво редиш в момента!
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот пъзелка на Вто Юли 20, 2010 5:45 am

Предполагам кой има пръст в загадките. :twisted: Наистина са много интересни.
Аз сега нареждам един пъзел от 1000 елемента ,който като успея да го наредя ще го сполети залепване. :mrgreen:

Изображение

Тази снимка е малко старичка ,но напредъкът ми е още 20-30 елемента . :roll: Това ,което ми е останало да наредя е на принципа " проба - грешка" . Малко се губи удоволствието , но твърдо съм решила да го преборя.
пъзелка
 
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 7:09 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот Venny на Вто Юли 20, 2010 11:04 am

Пъзелка ,браво този наистина е труден! :o Това с проба- грешка наистина ,губи част от удоволвствието,но аз си имам система за еднаквите по цвят части.Доколкото видях частитети са разнородни т. е. имаш
-с 1 главичка и 3 дупки/ човечета/;
-с 3 главички и 1 дупка/гроздчета/;
-с 2 глави и 2 дупки съседни /сърчеца или листенце,защото на това прилича формата между двете дупки /, те биват:
---леви и
---десни;
- класическо пъзелче ,които биват:
---- дебели/дупките ориетирам да са посока горе и долу,а главите ляво и дясно/ и
---- тънки/главите горе и долу,а дупките ляво и дясно/;
-с 4 глави /кръст/ и последния вид
- с 4 дупки /четирилистна детелина/ :lol:
Та ,строяваш ги по видове- 8 вида,и като търсиш ,търсиш в по-малко части.Аз винаги търся на място с вече сложени две съседни стени/ъглово място/,т. е. да ми ясно пъзелчето ,което търся какво ще бъде .Ако мястото е за 2 глави търсиш в детелините ,гроздовете и в левите или десните сърчица/листенца/.По този начин ти отпадат 5 вида в които изобщо не гледаш.
Дано не е много объркващо обяснението ми :?: Дъщеря ми като и кажа ,че търся едно "човече "или едно" гроздче ",ми казва "Мамо ,време е да идеш на психолог,вече и човечета ти се привиждат!" :lol:
А за пъзелите -загадки си права . ;) Не само си смела и сръчна ,ами и досетлива :D
Venny
 
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:41 pm

Re: ПЪЗЕЛ МАНИЯ

Мнениеот mik-mik на Вто Юли 20, 2010 1:40 pm

eto tova e moqt puzel koito redq ot 1000 4asti,toi mi e podaruk za rojdeniq den ot personala s koito rabotq,1000 4asti ne sa mnogo no na mene mi se struvat adcki mnogo tui kato mi e purviqt po-golqm puzel koito redq,i sus sigurnost nqma da go razvalq ako uspeq da go naredq uspeshno dori v ramka 6te si go sloja c(:
Прикачени файлове
101641.jpg
101641.jpg (71.89 KiB) Прегледано 19695 пъти
mik-mik
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 12:16 am

Следваща

Назад към Хоби

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron